خانه / سیاسی / نشانه‌های افول صهیونیستها پدیدار شد/ تأکید بر لزوم تداوم مقاومت

نشانه‌های افول صهیونیستها پدیدار شد/ تأکید بر لزوم تداوم مقاومت

بیانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین المللی و به ویژه عربی داشت.

آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی در ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین و در جمع رهبران گروههای فلسطینی، رئیسان و مسئولان مجالس کشورهای اسلامی، و صدها تن از اندیشمندان، فرزانگان و شخصیت‌های برجسته و آزادی‌خواه جهان اسلام، هدف فتنه‌ها و جنگهای داخلیِ تحمیلی در منطقه را کمرنگ‌شدن حمایت از آرمان مقدس آزادی قدس خواندند و با تأکید بر لزوم پرهیز گروههای مقاومت فلسطینی از ورود به اختلافات قومی و مذهبی و اختلافات داخلی کشورها خاطرنشان کردند: همه جریان‌های اسلامی و ملی، موظفند در خدمت آرمان فلسطین قرار گیرند و عمق رابطه جمهوری اسلامی با گروه‌های مقاومت فقط به میزان پایبندی آنان به اصل مقاومت مرتبط است.
ایشان همچنین با تشریح دستاوردهای درخشان و افتخارآمیز الگوی مقاومت قهرمانانه و انتفاضه مقدس در زمین‌گیر کردن رژیم صهیونیستی، و با اشاره به اثبات نادرستی طرح‌های قبلی «سازش» و تلاشهای اخیر دوست‌نمایانی که به‌دنبال انحراف مقاومت و انتفاضه و هزینه کردن آن در معاملات سری با دشمنان هستند، تأکید کردند: مقاومت هوشمندتر از آن است که در این دام فرو افتد و انتفاضه سوم باذن الله شکستی دیگر بر رژیم غاصب تحمیل خواهد کرد و تلاش برای آزادی فلسطین باید محور وحدت همه ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواه باشد.
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جریان ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین، بازتاب گسترده ای در رسانه های عربی داشت که مشروح آن از نظر می گذرد؛
شبکه المیادین ضمن پوشش کامل بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جریان ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران، به نقل از ایشان تیتر زد: حمایت از مقاومت فلسطین بر همه ما واجب است؛ ملت فلسطین رهبر حقیقی مبارزات و مقاومت است. این شبکه لبنانی همچنین تصاویری را به صورت مستقیم از محل برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین، پخش کرد.
شبکه العهد نیز به بازتاب کامل اظهارات امام خامنه ای (مد ظله العالی) پرداخت. این شبکه ضمن انتشار بخش های مهمی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در پایگاه خبری خود، اعلام کرد: ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران، پایتخت ایران رسما آغاز شد. این پایگاه خبری به نقل از آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) نوشت: مقاومت هنوز نتوانسته است به هدف غایی خود یعنی آزادی کل فلسطین دست یابد، اما توانسته است مسأله فلسطین را زنده نگه دارد.
پایگاه لبنانی النشره نیز که به گرایش غربگرایانه و ضد مقاومت معروف است، ضمن انتشار بخشهای کوتاهی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جریان ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران، به نقل از ایشان نوشت: در طول تاریخ هیچ ملتی به اندازه فلسطین با این حجم از دردها و رنج ها مواجه نشده است. این پایگاه خبری که همواره با اتخاذ سیاستهای دوگانه و جانبدارانه اظهارات ضد ایرانی مقامات کشورهای مختلف از جمله عربستان سعودی را به طور کامل منعکس می کند، می توان گفت که تقریبا اشاره ای به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی علیه رژیم صهیونیستی در جریان کنفرانس حمایت از انتفاضه نکرده است.
شبکه المنار نیز ضمن پوشش کامل بیانات مقام معظم رهبری به نقل از ایشان نوشت: در این شرایط مشاهده می شود که اندک اندک، فضای جهانی به سمت مقابله با اقدامات خصمانه و غیرقانونی و غیرانسانی رژیم صهیونیستی میل می‌کند. این شبکه لبنانی همچنین در بخش دیگری از پوشش بیانات مقام معظم رهبری، به نقل از ایشان نوشت: نشانه های افول رژیم صهیونیستی پدیدار شده است.
خبرگزاری «شینهوا» چین در بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی به فرازهایی از اظهارات ایشان پرداخت که به بیهودگی طرح های قبلی سازش و تلاشهای اخیر دوست‌نمایانی که به‌دنبال انحراف مقاومت و انتفاضه و هزینه کردن آن در معاملات سری با دشمنان هستند، تأکید می کند.
این خبرگزاری در نقل قول مستقیم از مقام معظم رهبری نوشت: مقاومت هوشمندتر از آن است که در این دام فرو افتد و انتفاضه سوم باذن الله شکستی دیگر بر رژیم غاصب تحمیل خواهد کرد.
خبرگزاری «آسوشیتدپرس» در این باره نوشت: رهبر عالی ایران از کنفرانسی که با موضوع حمایت از فلسطین در تهران برگزار شد به عنوان تریبونی برای جعلی خواندن اسرائیل استفاده کرد و این رژیم را صفحه ای ناپاک از تاریخ لقب داد.
آسوشیتدپرس همچنین اظهارات آیت‌الله خامنه‌ای را از جمله تندترین انتقادات وی علیه رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن بزرگ ایران، برشمرد.
این رسانه غربی نوشت: رهبر عالی ایران از اسرائیل به عنوان سرزمینی یاد کرد که با جمع آوری یهودیانی از دیگر نقاط جهان در منطقه خاورمیانه، در زمین فلسطینیان بنا شده است.
لزوم پاک شدن رژیم صهیونیستی به عنوان صفحه ای ناپاک از تاریخ نیز از دیگر بخش های سخنان مقام معظم رهبری بود که آسوشیتدپرس به آن پرداخت.
خبرگزاری فرانسه می نویسد: «آیت الله علی خامنه ای» امروز سه شنبه خواستار آزادی کامل فلسطین از غده سرطانی اسرائیل شد و بدین ترتیب موضع حکومت ایران مبنی بر انکار اسرائیل را تکرار کرد.
این رسانه غربی در ادامه نوشت: رهبر عالی ایران این سخنان را در ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین بیان کرده و در ادامه اضافه کردند: این غده سرطانی از زمان پیدایش به سرعت رشد کرده و درمان آن نیز باید به سرعت انجام شود.
به نوشته خبرگزاری فرانسه، از دیدگاه رهبر ایران عقب نشینی اسرائیل از جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ و از غزه در سال ۲۰۰۵ دو دستاورد بسیار مهم هستند.
این رسانه غربی در ادامه به حضور نمایندگان ۸۰ کشور در این کنفرانس از جمله روسای مجلس کشورهای الجزایر، مالی، کره شمالی، لبنان و سوریه اشاره کرده است.

شناسهٔ خبر: ۳۹۱۳۳۷۸ – سه‌شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ – ۱۲:۲۱

شناسه خبر : 12173

این خبر رو هم ببینید

استاندار کردستان: لزوم نوسازی در مدیریت کردستان/مسئولان به سمت عملگرایی بروند

استاندار کردستان با تأکید بر نوسازی در مجموعه مدیریت استان گفت: نباید شایسته گزینی فدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + شش =