خانه / فرهنگی / نشان شوالیه فرهنگی ایتالیا به هنرمند کردستانی رسید

نشان شوالیه فرهنگی ایتالیا به هنرمند کردستانی رسید

سفیر ایتالیا طی مراسمی در سفارت این کشور در ایران نشان شوالیه فرهنگی ایتالیا را به خاطر فعالیت‌ها و تأثیرگذاری‌های بهروز غریب‌ پور هنرمند کردستانی، را به وی اهدا کرد

بهروز غريب‌پور درباره دريافت نشان شواليه فرهنگي ايتاليا به خبرنگار مهر گفت: شامگاه روز پنجشنبه در سفارت ايتاليا نشان شواليه فرهنگي اين کشور به آقاي منصور فلامکي معمار و محقق برجسته و از پايه‌گذاران شهرسازي و بنده اهدا شد. سوابق فرهنگي و اجراي آثار در کشور ايتاليا در جهت توسعه تعامل فرهنگي بين ايران و ايتاليا، دلايل اهداي اين نشان به من بود.
وي ادامه داد: سال ۲۰۱۴ قرار بود اين نشان به من اهدا شود که به دليل همزماني با اجراهايم نتوانستم در مراسم اهداي نشان حضور پيدا کنم به همين دليل سال جاري اين اتفاق رخ داد. سرپرست گروه تئاتر «آران» يادآور شد: اهداي نشان شواليه ايتاليا بر اساس قوانيني دقيق اهدا مي‌‎شود و سليقه‌اي نيست. اين نشان به امضاي رئيس جمهور کشور ايتاليا رسيده است و در عرصه‌هاي صنعت، هنر و فرهنگ اهدا مي‌شود.
غريب‌پور با اشاره به اجراي اپراهاي عروسکي «مکبث»، «رستم و سهراب» و «عاشورا» در شهرهاي رم و تورينو، گفت: در زمان اجراي «رستم و سهراب» در شبکه سراسري Ray ايتاليا گفتگويي اختصاصي با من انجام شد و استقبال خوبي از اجراي اين اپرا صورت گرفت.
کارگردان اپراهاي عروسکي «حافظ» و «مولوي» با اشاره به لحاظ شدن احداث فرهنگسراي بهمن، خانه هنرمندان ايران و توسعه زبان تئاتر عروسکي در کارنامه بررسي شده از او براي اهداي نشان شواليه فرهنگي ايتاليا، تصريح کرد: انسان خوشحال مي‌شود که ديگران فعاليت‌ها او را رصد مي‌کنند اما دريغ که در کشور خودمان چنين گراميداشت و نگاه‌هايي کمتر وجود دارد.

شناسه خبر : 4595

این خبر رو هم ببینید

تقدیم ۱۱ هزار شهید اهل‌سنت در کنار اهل‌ تشیع «وحدت و همدلی» مذاهب اسلامی را به دنیا نشان می‌دهد

پانزدهمین هفته از طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم ۲۰ آبان طی برقراری ارتباط زنده تصویری دکتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 4 =