خانه / اجتماعی / نشست خبری شهردار سنندج با اصحاب رسانه کردستان برگزار شد.

نشست خبری شهردار سنندج با اصحاب رسانه کردستان برگزار شد.

منوچهر فخری را بر اساس ۱۷ ماه قضاوت کنید/ پل هوایی، هویت میدان آزادی سنندج را برهم زده است/ کارگری برای مردم سنندج را افتخار می‌دانم چه برسد به مدیر بودن!/ اگر قرار باشد بمانم خواهم ماند

به گزارش خبرنگار کُردتودی، منوچهر فخری شامگاه دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه کردستان ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران مشاوران شهرداری‌ها هستند و تعامل خبرنگاران با شهرداری‌ها موجب منفعت هر چه بیشتر شهروندان می‌شود.
 
عملکرد منوچهر فخری را بر اساس ۱۷ ماه قضاوت کنید
 
وی با اشاره به عملکرد خود در مدتی که تصدی پست شهردار سنندج را برعهده داشته است، افزود: عملکرد من باید بر اساس ۱۷ ماه قضاوت شود و قطعاً مشکلات این شهر را در ۱۷ ماه نمی‌توان به کلی حل کرد.
 
 
فخری با اشاره به موضوع ثبات مدیریت در شهرداری‌ها، گفت: متأسفانه در شهرداری سنندج این ثبات وجود ندارد و همیشه پس از گذشت دو سال، شهردار را استیضاح و برکنار می‌کنند و به این نکته توجه نمی کنند که با دو سال نمی‌شود کار کرد و به شهر رونق بخشید.
 
 
شهرداری ورشکسته سنندج را دوباره احیاء کردم/ نسبت به مردم سنندج احساس دین دارم
 
 
شهردار سنندج خاطرنشان کرد: وقتی به شهرداری سنندج آمدم، این شهرداری با بحران مواجه بود و فقط ۱۶ میلیارد تومان بابت حقوق کارکنان بدهی داشت.
 
وی تصریح کرد: در قبال شهرداری بحران‌زده سنندج احساس دین کردم و هنوز این احساس نسبت به مردم با فرهنگ سنندج در من وجود دارد.
 
فخری با بیان اینکه با آمدنم شهرداری ورشکسته سنندج را دوباره احیاء کردم و فرهنگ نظارت بر پروژه‌ها در این شهر را جا انداختم، عنوان کرد: پروژه‌ای مانند تقاطع کوسه هجیج که تنها ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت ظرف مدت دو ماه ۶۰ درصد باقیمانده آن به اتمام رسید.
 
شهردار سنندج گفت: وقتی شهردار سنندج شدم، پروژه پارکینگ طبقای عبدالعلی سنندجی ۵۰ درصد رشد فیزیکی داشت و پروژه تونل انقلاب نیز پس از گذشت چند سال ۷۳ درصد رشد داشته بود که این پروژه‌ها با مدیرت و نظارت دقیق ظرف چند ماه به بهره‌برداری رسیدند.
 
فرهنگ نظارت و وفای به عهد را در شهرداری سنندج جا اندختم
 
وی با تأکید براینکه فرهنگ وفای به عهد را در شهرداری سنندج جا انداختم و با اشاره به کارشناسی نبودن پروژه تونل انقلاب، گفت: اگر من آن زمان شهردار سنندج بودم تونل انقلاب را احداث نمی‌کردم و ثانیاً اگر درست مدیریت می‌شد چند سال زودتر و با ۲۰ درصد هزینه کمتر به سرانجام می‌رسید.
 
 
 
فخری با بیان اینکه در سیستم مدیریت کشور ما متأسفانه از مدیران بابت عملکردشان توضیح نمی‌خواهند، گفت: اگر از مدیران برای کارها توضیح بخواهند خیلی از مشکلات کنونی دیگر وجود نداشت.
 
 
موضوع سد معبر و تاناکورا آلت دست شوراها برای استیضاح شهرداران شده است
 
شهردار سنندج با اشاره به سه موضوع دستفروشی، بازار تاناکورا، و ساخت و ساز غیرمجاز در سنندج، اظهار کرد: بحث سد معبر و تاناکورا به آلت دست شوراها در هر دوره تبدیل شده و از آن برای استیضاح شهرادران استفاده می‌کنند و این‌ها موضوعاتی هستند که در زمان من نبوده است اما من اکنون نسبت به آنها مسؤولیت دارم.
 
اگر مدیر بحران بودم ظرف ۴۸ ساعت تاناکورا را جمع می‌کردم
 
وی افزود: هرچند که اگر مدیریت بحران با من بود ظرف مدت ۴۸ ساعت بازار تاناکورای سنندج را جمع می‌کردم چون با وضعیت کنونی در حق شهروندان ظلم می‌شود.
 
شهردار سنندج افزود: اگر من نبودم هیچ شهرداری نمی‌توانست ساخت و سازهای غیر مجاز ننله را تخریب کند اما چرا اینها دیده نمی‌شوند در تعجب هستم؟!
 
نباید مانع ارتزاق دستفروشان شد؛ این معضل باید اساسی حل شود
 
وی با اشاره به موضوع دستفروشی در سنندج و با بیان اینکه دستفروشی در سنندج پدیده‌ای است که با بیکاری مردم مواجه است، گفت: این افراد حق دارند ارتزاق کنند اما باید از راه صحیح باشد، بنابراین روز بازارهایی در سنندج برای آنها ایجاد شده است.
 
فخری افزود: اگر مانع ارتزاق یک دستفروش شویم سبب اضافه شدن یک بیکار دیگر به جمع بیکاران استان خواهیم شد.
 
 
با ۱۷ ماه نمی‌شود پارک و فرهنگسرا احداث کرد!
 
شهردار سنندج با اشاره به اینکه من با دست خالی در این ۱۷ ماه کار کردم، ادامه داد: در ۱۷ ماه نمی‌شود پارک احداث کرد، فرهنگسرا ساخت، خیابان‌ها را آسفالت و پیاده‌روها را سنگ فرش کرد.
 
افتتاح شهربازی سرپوشیده سنندج در ماه آینده/ نسبت به کودکان سنندجی احساس دین می‌کنم
 
وی در ادامه از افتتاح شهربازی سرپوشیده سنندج در ماه آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: با همکاری آقای علوی نماینده سنندج در مجلس و یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی، ۸ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده و یکی از بهترین شهربازی‌های غرب کشور است.
 
فخری همچنین از احداث یک شهربازی دیگر در آینده در سنندج خبر داد و گفت: من نسبت به کودکان سنندجی احساس دین می‌کنم و ای کاش این احساس دین در دیگر مدیران نیز وجود داشت و در حد توان و وسع خود برای ایجاد امکانات و ارائه خدمات به مردم همکاری می‌کردند.
 
 
پل هوایی، هویت میدان آزادی سنندج را برهم زده است
 
وی با اشاره به پروژه ناصحیح و غیرکارشناسی پل میدان آزادی و با انتقاد از اینکه این پل هویت میدان آزادی را برهم زده است، گفت: ای کاش این پل احداث نمی‌شد.
 
شهردار سنندج ادامه داد: یک سال با آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج صحبت کرده‌ایم که از دو طرف ۵ متر تعریض شود و اگر این اتفاق بیفتد پل عابر پیاده میدان آزادی خود به خود حذف خواهد شد.
 
 
فخری تأکید کرد: این تعریض در کاهش ترافیک میدان آزادی نقش زیادی خواهد داشت.
 
وی افزود: قطعات این پل عابر پیاده چینی هستند و هر چه برای آن هزینه می‌کنیم پس از چند روز دوباره از کار می‌افتد.
 
 
چه اشکالی دارد قهرمانان ورزشی به جای دستفروشی در شهرداری‌ها استخدام شوند
 
شهردار سنندج در ادامه با اشاره به ارزش و جایگاه قهرمانان ورزشی، افزود: قهرمانان ورزشی مایه آبروی استان هستند چه اشکالی دارد به جای اینکه دستفروشی کنند! در شهرداری‌ها استخدام شوند.
 
فخری با اعلام اینکه شهرداری سنندج ظرف یک هفته آینده صاحب ۲۰ میلیارد تومان خواهد شد، گفت: ادارات شهرستان بابت بدهی‌هایشان به شهرداری سنندج ۲۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به این شهرداری داده‌اند و قطعاً با این پول اتفاقات خوبی در مدیریت شهری سنندج اتفاق خواهد افتاد.
 
 
وی با تأکید براینکه عدالت در ارائه خدمات عمرانی از اهم کارهای من بوده و نباید در این رابطه حاشیه شهر با مرکز آن تفاوت داشته باشد.
 
 
افتتاح تقاطع قرآن سنندج تا سه ماه آینده
 
 
شهردار سنندج با اعلام اینکه بلوار ورودی ننله دوبانده خواهد شد، عنوان کرد: تقاطع قرآن تا سه ماه آینده احداث خواهد شد و پروژه پل قشلاق نیز از جمله کارهای خوبی بود که مایه رضایت شهروندان سنندجی شده است.
 
اگر قرار برماندنم در شهرداری سنندج باشد با افتخار خواهم ماند
 
فخری در ادامه عنوان کرد: یکی از بحث‌های داغ این روزهای فضای مجازی و حقیقی شهر سنندج انتخاب شهردار است و امیدوارم در این رابطه اگر در مورد کسی قضاوت بد کردیم خداوند از سر تقصیرات ما بگذرد و ای کاش در قضاوت‌هایمان انصاف را رعایت می کردیم.
 
وی افزود: شورای شهر اختیار دارد هر کسی را به عنوان شهردار انتخاب کند و اگر قرار باشد من بمانم با افتخار برای خدمت به مردم سنندج خواهم ماند و اگر قرار بر این باشد که نمانم باز با تمام وجود در کنار مردم خواهم بود.
 
 
کارگری برای مردم سنندج را افتخار می‌دانم په برسد به مدیر بودن!
 
شهردار سنندج گفت: مردم سنندج آنقدر بزرگ هستند که کارگری برای آنان را افتخار می‌دانم چه برسد به مدیر بودن.
 
وی تأکید کرد: تنها چیزی که مهم بوده این است که هر کسی قرار است شهردار سنندج باشد همه به او کمک کنیم که بتواند برنامه‌هایش را جلو ببرد.
 
 
۵۳ درصد نیروهای شهرداری سنندج زیر دیپلم هستند!
 
 
وی در پایان با اشاره به وضعیت تحصیلات نیروهای استخدامی شهرداری سنندج، عنوان کرد: ۵۳ درصد نیروهای این شهرداری زیر دیپلم و ۲۴ درصد آنان نیز دیپلم هستند!
 
 
فخری تصریح کرد: ۷ درصد نیز کاردانی، ۱۳ درصد کارشناسی و ۳ درصد هم کارشناسی ارشد هستند.
 
وی گفت: با این وضعیت، قضاوت کنید که شهرداری سنندج تا چه اندازه می‌تواند موفق باشد؟!

شناسه خبر : 6119

این خبر رو هم ببینید

پیرترین مَرد ایران و کردستان در گذشت

حاج احمد صوفی پیرترین مرد ایران و کردستان امروز در سن ۱۳۹ سالگی درگذشت. به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =