خانه / دینی / نماز وحدت شیعه و سنی این هفته در یکی از مساجد کراده بغداد برگزار شد

نماز وحدت شیعه و سنی این هفته در یکی از مساجد کراده بغداد برگزار شد

ده‎ها تن از قشرهای مختلف ملت عراق نماز جمعه این هفته را در یکی از بزرگ‎ترین مساجد اهل تسنن در منطقه کراده بغداد پایتخت عراق برگزار کردند.نماز جمعه این هفته به امامت شیخ خالد الملا، رییس جماعت علمای عراق برگزار شد

تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۰۰
ده‎ها تن از قشرهای مختلف ملت عراق نماز جمعه این هفته را در یکی از بزرگ‎ترین مساجد اهل تسنن در منطقه کراده بغداد پایتخت عراق برگزار کردند.نماز جمعه این هفته به امامت شیخ خالد الملا، رییس جماعت علمای عراق برگزار شد.
 
شیخ “خالد الملا” رییس جماعت علمای عراق محاکمه همدستان گروه تروریستی “داعش” اعم از سنی یا شیعه را خواستار شد. وی این مطلب را در نماز جماعت وحدت سنی و شیعه در مسجد “الخضیری” در منطقه “الکراده” شهر بغداد بیان کرد که چند روز قبل انفجار تروریستی در آن بیشتر از ۳۰۰ شهید به جا گذاشت.
 
الملا با انتقاد از الازهر مصر به خاطر عدم محکوم کردن این جنایت افزود: وقتی بیشتر از ۳۰۰ شهروند عراقی در الکراده  زغال شدند، الازهر دم نزد و این جنایت را محکوم نکرد؛ اما وقتی ۴ سعودی به قتل رسیدند، بلافاصله آن را محکوم کرد.
 
شرکت کنندگان در این نماز بر ضرورت ممانعت از تکرار حوادث غمباری مانند حمله تروریستی به منطقه کراده تأکید کرده و خواستار شناسایی و مجازات عاملان شدند.
 
گفتنی است که در حمله تروریستی هفته پیش به منطقه کراده بیش از ۲۹۲ تن کشته و ۲۰۰ تن دیگر مجروح شدند. جریان تروریستی و تکفیری داعش مسؤولیت این حمله خونین را بر عهده گرفت.
 

شناسه خبر : 5375

این خبر رو هم ببینید

بیانیه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در پی اظهارات اسلام ستیز مسئولان فرانسه

شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در پی توهین مجدد نشریه فرانسوی شارلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =