خانه / جریانات تکفیری /  نماینده ولی فقیه در کردستان: آمریکا داعش را برای اختلاف در کشورهای اسلامی ایجاد کرده است  

 نماینده ولی فقیه در کردستان: آمریکا داعش را برای اختلاف در کشورهای اسلامی ایجاد کرده است  

سنندج- نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به توطئه های دشمن، گفت: اسرائیل و آمریکا داعش و القاعده را برای ایجاد اختلاف در کشورهای اسلامی ایجاد کردند و از آنها حمایت می کنند.

 پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در یادواره شهدای روحانی شهرستان دیواندره ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا، گفت: خداوند متعال در سوره محمد(ص) وضعیت شهدا را بیان و تضمین کرده که ایثار و جانبازی شهدا از بین نخواهد رفت و شهدا نزد پروردگار رزق و روزی ویژه و جایگاه بسیار بالایی دارند.
وی عنوان کرد: شهدا در قیامت با عزت و جلال وارد بهشت می شوند و جایگاه بالایی دارند که می توانند شفاعت کنند و خداوند درخواست آنها را مستجاب می کند.
وی اضافه کرد: توسل ما به شهدا به دلیل جایگاه ویژه ای است که نزد خداوند دارند و عزیز و محترم هستند و حلال مشکلات خواهند بود.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: آنچه خداوند به شهدا داده است براساس حکمت و کار بزرگی است که انجام داده اند و به همین سبب خداوند خواسته آنها را اجابت کرده و در زمره انبیاء و مقربین درگاه حق قرار گرفته اند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: رسول اکرم(ص) بر زیارت مقام شهداء تاکید کردند و فرموده اند مقام شهدا در نزد خدا بالاست به زیارت شهدا بروید که شهدا در روز قیامت شهادت می دهند.
وی با اشاره به اینکه در سایه نظام اسلامی ایران خون شیعه و سنی به هم گره خورده و نهال انقلاب را آبیاری کردند، افزود: هیچ دست تفرقه اندازی نمی تواند کوچکترین آسیبی به درخت تنومند انقلاب بزند.
وی به برخی از آیات سوره محمد(ص) اشاره کرد و گفت: خداوند متعال در سوره محمد(ص) به سه گروه از انسان ها اشاره می کند که گروه اول مومنون هستند که شهدا جزء این دسته خاص هستند و گروه دوم کافران که در مقابل گروه اول می ایستند و گروه سوم منافقین هستند که برای کفار کار می کنند و خداوند بیشترین لعن خود را به گروه سوم می فرستد.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی بیان کرد: شهدا برای نجات بشریت از گمراهی و زنده نگه داشتن دین حق خون خود را نثار اسلام کردند و خون آنها تا قیامت مکتب الهی اسلام را آبیاری و پشتوانه استواری آن است.
وی با اشاره به رهنمودهای رهبری در خصوص شهدا، گفت: مقام معظم رهبری بر زنده نگه داشتن یاد و راه شهدا تاکید دارند و می فرماید که نباید گذاشت که غبار فراموشی یاد شهدا را محو کند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان پیشرفت و موفقیت کشور را مرهون شهدا ذکر کرد و اظهارداشت: پیشرفت های ایران حاصل خون شهداست، که این قدرتمندی ایران در منطقه است موجب شده هیچ قدرتی در جهان جرات تجاوز به ایران را در سر نپروراند.
وی با اشاره به اینکه جنایت های آمریکا در منطقه، عنوان کرد: آمریکا و اسرائیل شیاطینی هستند که تفکرات تکفیری و داعشی را تشویق می کنند و برای نفوذ به مذاهب شیعه و سنی به هر طریق حیله گری می کنند و گروه های مختلفی که تفکرات افراطی دارند به وجود می آورند که مسلمانان را به جان هم بیندازند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه غربی ها جنگ کفر و ایمان را خودشان به راه انداخته اند، گفت: اسرائیل و آمریکا اسلام بدلی آمریکایی را برای براندازی اسلام واقعی درست کرده اند و این گروه های افراطی که این همه جنایت انجام میدهند را به اسم اسلام ساخته اند و داعش و القاعده را برای بهره برداری از کشورهای مسلمان به وجود آوردند و از آن حمایت می کنند.
وی ادامه داد: اسلام بدلی اسلامی است که برگرفته از اسلام آمریکایی است و اسلام اصلی برگرفته از مکتب الهی است که در زیر سایه این مکتب، شیعه و سنی با برادری و وحدت زندگی می کنند.
نایب رییس دوم کمیسیون سیاسی  اجتماعی مجلس خبرگان گفت: در دین اسلام بر عکس سایر ادیان عقیده بر این است که شهدا فراموش نشوند و یاد و راه آنها باید حفظ و پیموده شود.
آیت الله حسینی شاهرودی بیان کرد: آمریکا و اسرائیل قصد داشتند خاورمیانه بزرگ را تشکیل دهند تا به سود خود از آن بهره ببرند اما رهبر معظم انقلاب فرمودند که خاورمیانه بزرگ نه به نفع آنها بلکه به سود مسلمین تشکیل می شود
شناسهٔ خبر: ۳۸۶۵۰۱۱ – یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ – ۰۷:۵۰
 
 

شناسه خبر : 2497

این خبر رو هم ببینید

گفتاری درباره اسلام و فتنه تکفیر علیرضا سبحانی

یک پژوهشگر حوزه علمیه قم، با بیان اینکه تکفیری‌ها بر پیکره اسلام ضربه وارد می‌کنند، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سیزده =