خانه / دینی / نماینده ولی فقیه در کردستان:انقلاب اسلامی قرآن را به مدل زندگی انسان‌ها تبدیل کرد

نماینده ولی فقیه در کردستان:انقلاب اسلامی قرآن را به مدل زندگی انسان‌ها تبدیل کرد

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی قرآن را به مدل زندگی انسان‌ها تبدیل کرده است، گفت: قانون اساسی انقلاب نیز با الگوگیری از فرامین قرآن تدوین شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌‌‌الاسلام سیدمحمد حسینی‌شاهرودی سه‌شنبه شب در همایش تجلیل از خادمان قرآن کریم استان در سنندج با بیان اینکه قرآن نوری است که همه ظلمت‌ها را از بین می‌برد، اظهار کرد: نور این کتاب آسمانی در همه زوایای زندگی افرادی که با آن انس گرفته‌اند می‌تابد و هدایتگر و روشنگر راه آنها است.
به گفته وی، قرآن برای زندگی انسان‌ها سطح خاصی را مشخص کرده است.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه زندگی سعادتمندانه و مرگ شرافتمندانه دو مقوله اصلی برای تعیین زندگی هر انسانی از منظر قرآن است، اظهار کرد: حرکت در مسیر قرآن و اجرای دستورات نجات‌بخش این کتاب آسمانی قرب الهی را برای انسان به ارمغان می‌آورد.
حجت‌‌‌الاسلام حسینی‌شاهرودی از قرآن به عنوان درمان همه دردها نام برد و گفت: همه دردهای جامعه با حرکت در مسیر دستورات قرآن دوا می‌شود.
به گفته وی، قرآن کریم معجزه پیامبر اکرم(ص) است که برای نجات بشریت و هدایت به سوی نور از سوی پروردگار جهان نازل شده است.
نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید بر اینکه مروجان قرآن نباید اجازه دهند که قرآن در جامعه غریب بماند خاطرنشان کرد: قرآن در بخش‌های مختلف زندگی اجتماعی و فرهنگی مروجان قرآنی کاملا محسوس است.
حجت‌‌‌الاسلام حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه انقلاب اسلامی قرآن را به مدل زندگی انسان‌ها تبدیل کرده است، گفت: قانون اساسی انقلاب نیز با الگوگیری از فرامین قرآن تدوین شده است.
وی به تلاش‌های گسترده دشمنان اسلام برای دور کردن انسان‌ها از قرآن در طول تاریخ اشاره کرد و گفت: در چنین شرایطی انقلاب اسلامی به فرمان ملکوتی امام تشکیل و قرآن را مطرح و به بطن زندگی مردم بازگرداند.
نماینده ولی فقیه در کردستان حاکم شدن قرآن در تمام بخش‌های زندگی انسان و در کل جهان را ضروری دانست و گفت: با توجه به اینکه نجات جهان هدف اصلی از نزول قرآن است تحقق این مهم دور از تصور نیست.
به گفته حجت‌‌‌الاسلام حسینی‌شاهرودی، تمام چیزهایی که برای هدایت انسان نیاز است در قرآن وجود دارد و هیچ موعظه‌ای بهتر از قرآن وجود ندارد.
وی در پایان با بیان اینکه قرآن راه رسیدن به پروردگار است، گفت: تلاش در راستای توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه نیازی ضروری است که باید از سوی مروجان قرآنی به صورت ویژه دنبال شود.

شناسه خبر : 5501

این خبر رو هم ببینید

« وحدت از منظر قرآن کریم »

وحدت به معنی یگانگی مقابل کثرت ، حاصل مصدر اتحاد است. لذا در غیر مضامین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =