خانه / اجتماعی / نماینده ولی فقیه در کردستان: وضعیت بیکاری کردستان با وجود بسترهای موجود قابل قبول نیست

نماینده ولی فقیه در کردستان: وضعیت بیکاری کردستان با وجود بسترهای موجود قابل قبول نیست

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و مزیت‌های موجود در استان وضعیت‌ بیکاری فعلی قابل قبول نیست و باید با ایجاد بنگاه‌های کوچک مشکل بیکاری را رفع کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد حسینی‌شاهرودی ظهر امروز در دیدار با جهادگران جهاد دانشگاهی استان کردستان گفت: باید جهاد دانشگاهی در حال توسعه، رشد و پیش‌بردن فعالیت‌های جدید باشد و از نهاد جهادی و انقلابی همین انتظار می‌رود.
 
وی افزود: دانشگاه با علم سر و کار داشته و علم منشا پیشرفت‌های بشر به شمار می‌رود.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان این‌که خداوند انسان را به نحوی آفریده که مدام در حال پیشرفت باشد، خاطرنشان کرد: خداوند هرچیزی را که خلق کرده در مسیری قرار داده و آن را هدایت کرده است.
 
حسینی‌شاهرودی افزود: انسان قابلیت رشد و یا نابود شدن را دارد و در آیات متعدد به تسخیر موجودات توسط انسان اشاره شده است.
 
وی با اشاره به تسخیر قرار دادن شب و روز در اختیار انسان عنوان کرد: در آیات مختلفی به این اصل اشاره شده و باید بتوانیم از منابع بیشترین بهره را ببریم.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان بهترین انرژی را انرژی خورشیدی دانست و گفت: خداوند امکانات لازم را در کشور ما قرار داده است اما متاسفانه از انرژی خورشید استفاده لازم را نمی‌کنیم.
 
وی تصریح کرد: ماه در جزر و مد آب‌های دریا انرژی بالایی را می‌تواند ایجاد کند و انسان باید از این انرژی بیش از پیش بهره ببرد.
 
حسینی‌شاهرودی با بیان این‌که نعمت‌های الهی با علم و پیشرفت‌‌‌‌های علمی می‌توانند بیش از پیش مورد استفاده قرار گیرند، گفت: پیشرفت‌های علمی ما مدیون نگاه عظیم رهبر معظم انقلاب است.
 
وی عنوان کرد: دشمن در صدد سرکوب استعدادهای ایرانی است و از این راه می‌خواهد مانع توسعه همه جانبه کشور شود و این در حالی است که همواره از رسیدن به اهداف شوم خود مایوس بوده است.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به این‌که دشمن با راه انداختن جنگ نرم درصدد کم‌رنگ کردن فرهنگ ناب ایرانی است، افزود: متاسفانه گاهی پیشرفت‌های علمی خود را باور نداریم و به عمق موضوع توجه کافی نمی‌شود.
 
وی تصریح کرد: کشورهای غربی درصدد هستند تا با ترویج تفکر ناتوانی در کشورهای شرقی مانع رسیدن این مناطق به اهدافشان شوند.
 
حسینی‌شاهرودی با بیان این‌که تغییر دادن فرهنگ‌ها ریشه در عدم پیشرفت و عدم استفاده از نعمت‌های الهی است، گفت: هرکسی که علم را در اختیار داشته باشد، حاکم است.
 
وی افزود: خداوند به نامحدود بودن استعدادها و قابلیت‌های انسان اشاره‌های فراوانی کرده و با داشتن علم می‌توان جهان را به تصرف خود درآورد.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: پیشرفت‌های ایران در صنایع دفاعی موجب شده تا بیش از پیش حرف این کشور به کرسی بنشیند.
 
وی بالاترین نعمت‌ها را سلامتی و امنیت دانست و خاطرنشان کرد: امنیت موجود در ایران به دلیل آشکار بود توان ایرانی در همه ابعاد است.
 
حسینی‌شاهرودی با اشاره به وجود پتانسیل‌های آب، خاک، هوای مناسب و معدن در استان گفت: مرزهای کردستان ظرفیت خوبی برای صادرات به شمار می‌رود.
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و مزیت‌های موجود در استان وضعیت‌ بیکاری موجود قابل قبول نیست.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: ایجاد کارگاه‌های کوچک و تبدیل ایده‌ها به عمل گامی در راستای تحقق رفع بیکاری در استان است.
 
وی در پایان با بیان این‌که جهاد دانشگاهی ایجاد شد تا فرهنگی غنی را در دانشگاه‌ها نهادینه کند، خاطرنشان کرد: باید بسترهای لازم برای تحقق این امر ایجاد شود تا بتواند مجموعه دانشگاه‌ها را به این سمت سوق دهد

شناسه خبر : 8535

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =