خانه / اجتماعی / نماینده ولی فقیه در کردستان: «وحدت» و «تقریب» اولویت ما در کردستان است/تکریم علما خط قرمز است

نماینده ولی فقیه در کردستان: «وحدت» و «تقریب» اولویت ما در کردستان است/تکریم علما خط قرمز است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: با شناخت کامل از منطقه این مسوولیت را قبول کرده‌ام و کلمه نخست ما وحدت و تقریب است و سوابق ما هم همین را نشان می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی پیش از ظهر امروز در همایش منطقه‌ای ائمه جمعه و جماعت شهرستان‌های مریوان و سروآباد که در مریوان برگزار شد، اظهار کرد: ۳۷ سال پیش برای اولین بار و حضور در عملیات والفجر۴ به کردستان سفر کردم.

وی تصریح کرد: در آن عملیات بسیاری از افراد و رزمندگان به شهادت رسیدند و همه این عزیزان خون پاکشان را در راه دفاع از کشور فدا کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان کرد:با مردم مریوان و این شهر مرزی حس قرابت داریم و استشمام بوی عطر شهدایی که در آن زمان با آنها در این منطقه همسنگر بودیم به ما سرمستی و سرخوشی می‌دهد.

حجت‌الاسلام پورذهبی اظهار کرد: مردم بیش از ۴۲ سال است پای این انقلاب و نظام ایستاده‌اند و این ایستادگی در برخی نقاط مرزی مانند کردستان که با هجمه‌های گسترده‌ای مواجه بوده‌اند، بیشتر است.

وی با بیان اینکه دین اسلام، دین ایثار و از خودگذشتگی است، گفت: ایثار گاهی اوقات در جان، گاهی اوقات در مال و گاهی اوقات ایثار در عزیزان است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: گاهی وقت‌ها انسان با ایثار و از خودگذشتگی مقام و مسوولیتی را می‌پذیرد و با هدف خدمت، سختی‌ را به جان خریده و به میدان می‌آید.

حجت‌الاسلام پورذهبی احساس دین کردن را دلیل اصلی در قبول برخی مسوولیت‌های سخت بیان کرد و گفت: این جلوه‌های مسئولیت‌پذیری در زمان جنگ بیشتر محسوس بود.

وی عنوان کرد: رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس تنها به خاطر احساس مسوولیت و بدون هیچ چشمداشت مالی پا به میدان خطر می‌گذاشتند و در راه دفاع از سرزمین و آرمان‌های انقلاب خون پاکشان را فدا کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: نزدیک بیش از ۳ تا ۴ هزار نفر از شهدای ایران اسلامی که در طول هشت سال جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند حتی جنازه‌هایشان برنگشت، اینها در مسیر جانفشانی، حتی اجساد خود را به نوعی پنهان کردند و هنوز اثری از اجساد پاکشان نیست.

حجت‌الاسلام پورذهبی تصریح کرد: تجلی ایثار در از خودگذشتگی و جانفشانی است که می‌تواند در عرصه‌ها و زمینه‌های مختلف نمود پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه عنوان کرد: اکثر امور تبلیغی‌ام در مناطق مرزی بوده و زندگی در عین وحدت با برادران اهل سنت در مناطق مرزی همواره به عنوان اصل مهمی مد نظر قرار داده‌ام.

حجت‌الاسلام پورذهبی خاطرنشان کرد: با شناخت کامل از منطقه این مسوولیت را قبول کرده‌ام و کلمه نخست ما وحدت و تقریب است و سوابق ما هم همین را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: همانگونه که در روز معارفه تاکید کردیم، تکریم علمای دین اولویت و خط قرمز ما است و برای عملیاتی کردن این اهداف نیاز به زمان داریم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: سعی خواهیم کرد با رایزنی و تحقیق لازم و کسب شناخت از افراد زمینه بهره‌گیری از ظرفیت‌های نیروی انسانی توانمند را فراهم سازیم.

حجت‌الاسلام پورذهبی با بیان اینکه توجه به اصل وحدت و مقابله با تفرقه اولویت ماست، گفت: ملاک حرکت همه باید همان بیانات شیوای مقام معظم رهبری در زمینه وحدت باشد.

به گفته وی، بکارگیری نیروهای توانمند، جوان و تازه نفس باید ملاک عمل قرار گیرد ما نیز در این راستا تلاش خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در مورد رفع مشکلات اقتصادی و گرانی هم، گفت: امروز واقعا من و شما نمی‌توانیم جلوی گرانی و ویروس کرونا را بگیریم ولی می‌توانیم به هم مهربانی کنیم و نسبت به هم سعه‌صدر داشته باشیم.

حجت‌الاسلام پورذهبی در ادامه به مشکلات مطرح شده از سوی فرماندار، امام جمعه و نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس گریزی زد و افزود: برگزاری نشست با علما و روحانیون بدون نیاز به واسطه اولویت ماست.

وی خاطرنشان کرد: رفع مشکلات اقتصادی علما و طلاب از دیگر اولویت‌هایی است که مد نظر قرار خواهد گرفت و از هر ظرفیتی که امکان داشته باشد بهره خواهیم گرفت.

شناسه خبر : 23946

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 12 =