خانه / سیاسی / نماینده پارلمان اقلیم کُردستان: دانه درشت های معامله نفتی با داعش در اقلیم کردستان دستگیر می شوند

نماینده پارلمان اقلیم کُردستان: دانه درشت های معامله نفتی با داعش در اقلیم کردستان دستگیر می شوند

رئیس کمیسیون منابع طبیعی اقلیم کردستان از دستگیری شماری از کسانی که در معامله نفتی با گروه داعش دست داشته اند خبر داد و تاکید کرد که‌ دانه درشت های این پرونده نیز تحت پیگرد قانونی هستند و دستگیر خواهند شد

شیرکو جودت رئیس کمیسیون نفت و گاز و منابع طبیعی پارلمان اقلیم کردستان عراق در گفتگو با خبرنگار کردپرس درخصوص مسئله پرونده دست داشتن برخی مقامات عالی رتبه کُرد که گفته می شود عضو نیروهای پیشمرگ هستند در معامله نفتی با دولت اسلامی عراق و شام (داعش) گفت: چند تن از متهمینی که با داعش در خرید و فروش نفت دست داشته اند، دستگیر شده اند.
وی درخصوص متهمان دستگیر شده گفت: افرادی که از سوی مقامات امنیتی دستگیر شده اند عاملان اصلی پرونده قاچاق نفت با داعش نیستند، بلکه چند نفر از اشخاص رده پایین اند و عاملین اصلی هم تحت پیگرد قانونی می باشند و نمی توانند از چنگ قانون فرار کنند.
وی افزود: هم اکنون به منظور تحقیق پیرامون این پرونده، دولت اقلیم کردستان کمیته ای عالی متشکل از وزیران پیشمرگ، داخلی، منابع طبیعی و مقامات امنیتی تشکیل داده است.
شیرکو جودت درخصوص جزئیات بیشتر این پرونده گفت: گزارش های رسیده غیررسمی بوده و تا زمانی که تحقیقاتی کامل در این رابطه صورت نگیرد نمی توان در این باره سخن گفت.
شایان ذکر است، در سفر اخیر نمایندگان پارلمان اقلیم کردستان به استان کرکوک و تحقیق درخصوص پرونده معامله نفتی مقامات کُرد با داعش صحت این جرم اثبات شده است.
پیشتر سرگرد هلگورد حکمت در گفتگو با کردپرس اعلام کرده بود چند نفر را در این پرونده دستگیر کرده اند اما تا هنگامی که اتهام آنها از سوی دادگاه اثبات نشود نمی توان آنها را مجرم دانست.
 
کد مطلب: ۷۲۱۹۴  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۳  |  ساعت: ۱۳ : ۱۵

شناسه خبر : 17285

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + سیزده =