خانه / اجتماعی / نوبخت: اتمام پروژه‌های عمرانی کردستان نیازمند ۱۲۰۰میلیارد تومان اعتبار است؛ تشریح آخرین وضعیت پروژه راه‌آهن همدان-سنندج

نوبخت: اتمام پروژه‌های عمرانی کردستان نیازمند ۱۲۰۰میلیارد تومان اعتبار است؛ تشریح آخرین وضعیت پروژه راه‌آهن همدان-سنندج

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: اتمام پروژه‌های عمرانی استان کردستان نیازمند یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار بوده که باید ظرف چندماه آینده تامین شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، محمد باقر نوبخت عصر امروز در بازدید از روند اجرای ساخت ایستگاه راه آهن همدان به سنندج، آخرین وضعیت این پروژه را تشریح کرد و اظهار داشت: هدف از این سفر بررسی و جمع‌بندی کارها و پروژه‌هایی بوده که باید قبل از پایان دولت به اتمام برسانیم.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۳ طرح عمرانی در استان کردستان احصاء کردیم، افزود: برای اتمام این پروژه‌ها دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم بوده که تاکنون یکهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه باید ظرف چندماه آینده یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام طرح‌ها تخصیص و به پروژه‌ها تزریق کنیم، افزود: اتمام راه‌آهن همدان-سنندج یکی از برنامه‌های اولویت‌دار دولت در استان است.

وی بیان کرد: خود را موظف به اتمام پروژه راه‌آهن تهران-همدان-سنندج تا قبل از پایان دولت دانسته چرا که قول آن را به مردم نجیب کردستان داده و آن را هم اجرایی خواهیم کرد.

نوبخت ادامه داد: البته اتمام پروژه راه‌آهن همدان-سنندج پایان کار نیست چراکه هدف بعدی‌مان رساندن قطار به مرز باشماق و اتصال کردستان به اقلیم عراق و کشورهای همسایه است.

وی اظهار کرد: براساس مشاهدات و بازدید میدانی و گزارش مسئولان راه و شهرسازی و شرکت توسعه، با اطمینان قلبی اتمام پروژه راه‌آهن همدان-سنندج را تا قبل از پایان دولت فعلی را اعلام می‌کنم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اذعان به اینکه امیدوارم دولت بتواند به وعده اتمام راه‌آهن همدان-سنندج عمل کند؛ خاطر نشان کرد: تاکنون یکهزار و 700 میلیارد تومان اعتبار برای این طرح هزینه شده که یکهزار میلیارد تومان آن در بازه زمانی دی ماه سال گذشته تاکنون بوده است.

بازدید هوایی از طرح تبدیل اراضی دیم پایاب سد آزاد سنندج دیگر برنامه پایانی نوبخت در سفر دو روزه به استان کردستان بود.

شناسه خبر : 24457

این خبر رو هم ببینید

به بهانه انتصاب ماموستادکتر عبدالسلام کریمی بعنوان مشاور اقوام و مذاهب رئیس جمهور؛ هدیه دولت به اهل سنت در هفته وحدت

هفته وحدت یادگاری ماندگار از دوره زعامت حضرت امام خمینی (ره) می باشد که با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شش =