خانه / سیاسی /  نیروهای پیشمرگ باید به‌ پیشروی های خود در نینوا پایان دهند

 نیروهای پیشمرگ باید به‌ پیشروی های خود در نینوا پایان دهند

سرویس عراق و اقلیم کردستان – حیدر العبادی نخست‌وزیر و فرمانده‌ کل نیروهای مسلح عراق با اشاره‌ به‌ اینکه‌ بغداد و اربیل به‌ این تفاهم رسیده‌اند که‌ نیروهای پیشمرگ اجازه‌ تحرک بیشتری را ندارند، خواستار پایان پیشروی‌های این نیرو در شمال کشور شد.

به‌ گزارش کردپرس به‌ نقل از رسانه‌های اقلیم کردستان، عبادی در کنفرانسی مطبوعاتی از حصول تفاهم میان دولت مرکزی عراق و دولت اقلیم کردستان در خصوص پایان دادن به‌ پیشروی‌های نیروی پیشمرگ در شمال عراق خبر داد.
وی گفت: بر اساس این تفاهم، نیروهای پیشمرگ از تحرک بیشتر خودداری کرده‌ و اگر هم در عملیات آزادسازی موصل مشارکت کنند، نقش پشتیبانی را خواهند داشت و وارد موصل نمی‌شوند.
این اظهارات نخست‌وزیر عراق در حالی است که‌ طی روزهای اخیر نیروهای پیشمرگ در محورهای خازر و گویر در شرق استان نینوا طی عملیاتی گسترده‌ 12 روستا را از اشغال داعش آزادکرده‌ و به‌ نزدیکی شهر موصل رسیدند.
عبادی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد که‌ دولت مرکزی عراق نیروهایی را که‌ در عملیات آزادسازی موصل مشارکت می‌کنند، مشخص می‌کند و از هیچ کس نمی پذیرد نیروهای مدنظر خود را برای مشارکت در این عملیات به‌ دولت تحمیل کند.
تاکنون به‌صورت رسمی اعلام‌نشده‌ است که‌ کدام‌یک از نیروهای عراقی در عملیات آزادسازی موصل مشارکت داده‌ می‌شوند.

کد مطلب: ۱۱۲۰۶۷  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۵/۲۷  |  ساعت: ۱۳ : ۱۹

شناسه خبر : 12889

این خبر رو هم ببینید

اطلاعات جدید از رهبر کنونی داعش

دوازده سال پیش ، ژانویه ۲۰۰۸ ، نیروهای آمریکایی در عراق امیر المولا را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =