خانه / اجتماعی / هجوم ۵۰ گرگ به تکاب و وحشت مردم شهر

هجوم ۵۰ گرگ به تکاب و وحشت مردم شهر

پایگاه خبری-تحلیلی زریان,سرما و برودت شدید هوا موجب شد تا یک گله بزرگ شامل ۵۰ قلاده گرگ به حاشیه شهر تکاب در جنوب آذربایجان غربی کشیده شوند.

به گزارش زریان؛ رئیس اداره آتش نشانی شهرستان تکاب روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در پی گزارش های مردمی مبنی بر تجمع دسته جمعی گرگ ها در ۳۰ متری یک منطقه مسکونی واقع در شهرک تازه ساخت کوی فرزانه در حاشیه شهر تکاب در ابتدای جاده بیجار ماموران آتش نشانی این شهر برای جلوگیری از حمله گرگ ها به این منطقه مسکونی اعزام شدند.
رسول شادابی افزود: این گله گرگ های وحشی شبانه از بالای کوه واقع در حاشیه این منطقه به پائین آمده و برای رهایی از سرما و برودت شدید هوا در میان شاخ و برگ های هرس شده درختان یک باغ میوه در کنار رودخانه ای در نزدیکی این منطقه مسکونی برای خود لانه ساخته و شبانه در این منطقه اجتماع می کردند.
وی اظهار کرد: حضور این گرگ ها موجب وحشت ساکنان این منطقه مسکونی شده و سر و صدای دسته جمعی گرگها موجب اختلال در آرامش مردم شد.
شادابی گفت: ماموران آتش نشانی شهرستان تکاب با هشت ساعت تلاش خود از ساعت ۱۷ عصر تا ساعت ۲ بامداد روز گذشته با ایجاد تله های انفجاری و با استفاده از ترقه ها و مواد منفجره مجاز و روشن کردن آتش، با مشارکت اهالی محل، آشیانه این گرگ های وحشی را تخریب کرده و گرگ ها را از این منطقه مسکونی پراکنده کردند.
رئیس اداره آتش نشانی تکاب اضافه کرد: این گرگ های وحشی در طول تخریب آشیانه هیچ آسیبی ندیده و به دامان طبیعت بازگشتند.
شادابی گفت: در این منطقه مسکونی در حاشیه شهر تکاب بیش از ۸۰ خانوار سکونت دارند که هجوم گرگ های وحشی آنها را به وحشت انداخته بود که با اطلاع به موقع و تلاش ماموران آتش نشانی تکاب خطر حمله گرگ های وحشی به این منطقه مسکونی رفع شده و آرامش به این منطقه بازگشت.
وی افزود: سرمای هوا موجب شده گرگ های وحشی برای رهایی از سرما به صورت گله ای و دسته جمعی به باغات اطراف شهر تکاب و مناطق مسکونی حاشیه های شهر هجوم آورند.
وی از ساکنان شهر تکاب خواست پس از مشاهده گرگ های وحشی در نزدیکی محل سکونت خود، موضوع را سریع به اداره آتش نشانی تکاب اطلاع دهند.
برودت هوا در این منطقه به ۱۵ درجه زیر صفر رسیده است.
شهرستان تکاب با ۷۸ هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی واقع شده است و یکی از سردترین نقاط این استان به شمار می رود

شناسه خبر : 7087

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سیزده =