خانه / سیاسی / هروی : استیضاح وزیر آموزش و پروش رنگ و بوی سیاسی دارد .

هروی : استیضاح وزیر آموزش و پروش رنگ و بوی سیاسی دارد .

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است که کوبیدن بر طبل استیضاح آن هم در آستانه سال تحصیلی جدید امری نکوهیده و ناپسند و حتی برخلاف انتظارات مردم از مجلس است و از سوی دیگر به جای داشتن رنگ و بوی انتقادی همراه با رنگ و بوی سیاسی است.

به گزارش نامه نیوز، جواد هروی در ارتباط با مباحث مطرح شده در مورد استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: این رویکرد که مجلس به یک وزیر رای اعتماد بدهد اما چند ماه که سپری می‌شود بحث پس گرفتن رای اعتماد مطرح شود اصلا نگاه مناسب و کارشناسی نیست که در آن خبرگی هم دیده نمی شود.این کار از اساس زیر سوال است.
نماینده مردم قائنات ادامه داد: اینکه با این نگاه به صورت ناگهانی شروع به انتقاد از وزارت آموزش و پرورش شود اصلا قابل قبول نیست و از همین رو است که به نظر می‌رسد بیشتر از آنکه نگاه انتقادی به نوع کار وزارت آموزش و پرورش وجود داشته باشد این استیضاح رنگ و بوی سیاسی دارد. به هر حال من امیدوارم که این استیضاح به این زودی‌ها مطرح نشود.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه نباید وقت مجلس را اینقدر صرف استیضاح کنیم،یادآور شد: اینکه مقارن با آغاز سال تحصیلی جدید بر طبل استیضاح کوبیده شود امری نکوهیده و ناپسند است و نباید در مهر آموزش به بی مهری گرایش پیدا کنیم که این کار مقبول هیچ گروهی نیست.
این عضو فراکسیون رهروان ولایت با تاکید بر انتظارات مردم از مجلس خاطرنشان کرد: انتظار مردم از مجلس این است که از قوانینی صحبت شود که با بهبود فضای آموزشی کشور تناسب دارند نه اینکه به سراغ موضوعات و ابزارهایی بروند که تناسب منطقی با شرایط کشور و فضای آموزشی آن ندارد.

شناسه خبر : 17767

این خبر رو هم ببینید

بیانیه رهبر انقلاب اسلامی در پی اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص): بهانه آزادی بیان برای محکوم نکردن این جرم بزرگ کاملاً مردود و عوام‌فریبانه است

حضرت آیت‌الله‌خامنه‌ای در بیانیه‌ای، اهانت اخیر یک نشریه فرانسوی به ساحت نورانی پیامبر اعظم صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلّم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سه =