خانه / سیاسی / هشدار زیباری دربارە احتمال کودتای مالکی علیه دولت عراق

هشدار زیباری دربارە احتمال کودتای مالکی علیه دولت عراق

وزیر خارجه عراق گفت: اگر نوری مالکی علیه دولت جدید کودتا کند، عراق با فاجعه روبرو خواهد شد

هوشیار زیباری در گفتگو با شبکه تلویزیونی «الحره» عراق که آن را خبرگزاری «المدار» منتشر کرد، افزود: احتمال دارد نوری مالکی از طریق ارتش و نیروهای امنیتی در پاسخ به اقدام فواد معصوم رئیس جمهوری عراق به مامور کردن حیدر العبادی به تشکیل کابینه جدید، به خشونت متوسل شود که در اینصورت عراق با یک فاجعه مواجه خواهد شد.
زیباری همچنین گفت: نخست وزیر پیشین عراق اعتماد نزدیکترین همپیمانان و دوستان خود در عراق و همچنین اعتماد آمریکا، ایران، سازمان ملل متحد و مرجعیت شیعه به خود را از دست داده است.
وزیرخارجه عراق ضمن تکذیب نقض قانون اساسی عراق در تعیین حیدر العبادی به نخست وزیری عراق، افزود: ائتلاف مالکی حائز اکثریت پارلمانی نیست و این همپیمانی ملی است که با به دست آوردن اغلب کرسی های پارلمانی نامزد خود را برای نخست وزیری عراق معرفی کرده است.
وی ضمن تاکید بر اینکه دولت جدید عراق ماموریتی دشوار و چالش های زیادی پیش رو دارد، افزود: اگر مالکی دیگران را از اداره امور کشور منع کند، این اقدام به مثابه کودتا و پایان عراق خواهد بود.
 
 
کد مطلب: ۶۷۹۲۷  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۲۱  |  ساعت: ۲۲ : ۲۰ – کرد پرس

شناسه خبر : 18385

این خبر رو هم ببینید

رهبر معظم انقلاب: جمهوری اسلامی مهمترین ابتکار حضرت امام(ره) بود/ به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد؛ دستگاه های مسئول جبران کنند/ نابسمانی را با انتخاب درست باید جبران کرد نه با عدم شرکت در انتخابات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 2 =