خانه / دینی / هشدار مفتی مصر نسبت به افزایش مفتیان غیر متخصص

هشدار مفتی مصر نسبت به افزایش مفتیان غیر متخصص

مفتی جمهوری مصر در بیانیه ای نسبت به افزایش انتصاب مفتیان غیر متخصص و صدور فتواهای تحریک آمیز هشدار داد

تاریخ انتشار : شنبه ۱ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۶
به گزارش خبرگزاری تقریب ،دکتر “شوقی علام” مفتی مصر، در بیانیه ای تأکید کرد: اقدامات داعش و کشتار مردم بی گناه، در اثر پیروی از هوای نفس و فتواهای تحریک آمیز علیه مسلمانان است.
علام تأکید کرد: صدور فتوا یک شغل مهم است که مفتی باید برای آن آموزش ببیند و بر اساس روش صحیح، بر این کار تسلط یابد. دار الافتا نیز مرکزی را برای آموزش صدور فتوا و مهارت های آن تأسیس کرده است که مفتیان آگاه و کارآمد، در آنجا مشغول به کار هستند.
مفتی مصر افزود: صدور فتواهایی که جامعه اسلامی را تهدید می کند، انگیزه ای شد که دار الافتای مصر مرکزی را برای رصد فتواهای تکفیری و آرای متعصبانه و افراطی تأسیس نماید. این مرکز در تمام ساعات روز با رصد شبکه های اجتماعی و رسانه های ارتباط جمعی، راههای مقابله با چنین فتواهایی را ارائه می دهد.
علام ضمن هشدار نسبت به افزایش مفتیان غیر متخصص، خاطرنشان کرد: در نصوص شرعی قدیم و جدید، هیچ حدیثی برای مباح شدن قتل وارد نشده است مگر پس از محاکمه قضایی و عادلانه که موجب اطمینان نسبت به قصاص می شود. بنابراین هرگونه اقدامی در این زمینه مخالف دین اسلام است و تروریست های داعش نیز بر اساس هواهای نفسانی خود دست به چنین جنایاتی می زنند.

شناسه خبر : 5721

این خبر رو هم ببینید

امام جمعه اهل سنت دهستان حصارچه راز و جرگلان: احیاء دین رسول الله(ص) مهمترین هدف قیام امام حسین بود

آنا محمد آخوند پروانه گفت: امام حسین(ع) همراه ۷۲ نفر از یاران با وفا و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =