خانه / دینی / هفته وحدت یکی از مشترکات عمده میان شیعه وسنی است

هفته وحدت یکی از مشترکات عمده میان شیعه وسنی است

واقعیت امر این است که اندیشه های سیاسی امام راحل مبتنی بر عدالت و کرامت انسانی بوده و تمامی حرکات امام خمینی صبغه الهی داشت.

محمد ضیا موحدی یکی از علمایی دینی شهر کابل در گفتگو با خبرگزاری صدای افغان(آوا) گفت: هفته وحدت واخوت اسلامی یکی از مشترکات آشکار میان شیعه وسنی است و باید از این هفته تاریخی (میلاد نبی مکرم اسلام) تمام پیروان مذاهب اسلامی تجلیل نمایند و در این هفته عملا برادری وهمدلی خود را به نمایش بگذارند.
به گفته آقای موحدی،هفته وحدت که توسط  حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذاری شده است، نقش مهم در ایجاد وحدت و هم بستگی در جوامع اسلامی داشته وخواهد داشت.
وی علاوه کرد، حضرت امام خمینی (ره) یگانه معمار بنایی وحدت میان امت اسلامی، هدفی را که از احیای هفته وحدت دنبال می کرد، در واقع عزت وکرامت امت اسلامی بود، چرا که نبود وحدت در بین جوامع اسلامی ضرر های جبران نا پذیری متوجه عالم اسلام نموده است.
وی تصریح کرد، دشمنان اسلام در طول تاریخ بزرگترین استفاده هارا به نفع اهداف خود از نفاق و عدم هم پذیری جوامع اسلام کرده است، که حضرت امام خمینی با مدیرت عالمانه و مبتنی براساسات اسلام مظاهر وحدت را میان امت اسلامی برجسته ساخت که یکی از آنها هفته وحدت است
به باور موحدی، واقعیت امر این است که اندیشه های سیاسی حضرت امام راحل مبتنی بر عدالت و کرامت انسانی بوده و تمامی حرکات امام خمینی صبغه الهی داشت.
وی افزود: جهان اسلام با روی کار آمدن نظام اسلامی به رهبری شخصیت ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) جان تازه گرفت و این نظام در سطح جهان درخشید، مردم افغانستان که به عنوان عضو از پیکره بزرگ امت اسلامی می باشد، در تمامی عرصه هااز هدایات خرمندانه امام راحل الگو گرفته و از آن پیروی کرده اند که نتایج مثبت را در قبال داشته و مبارزه در برابر قشون سرخ نمونه بارز آن می باشد.
او گفت: هفته وحدت که به ابتکار امام خمینی پایه گذاری شد در شرایط کنونی نیز در بین مسلمین از اهمیت بسزای برخوردار است، تمام مسلمین پی برده اند که یگانه راه رسیدن به سعادت چنگ زدن به وحدت واخوت می باشد
این عالم دینی تأکید کرد، یگانه مسوولیت که جوامع اسلامی در قبال هفته وحدت واخوت اسلامی دارند، این است که مولود نبی مکرم اسلام و هفته وحدت را به عنوان کامل ترین نمونه الفت، اخوت و برادری در میان انسان ها وجوامع اسلامی بدانند و در این هفته با تأسی از پیامبر گرامی اسلام راهکار های ایجاد وحدت را به بحث وبررسی بگیرند وبه آن عمل نمایند.

شناسه خبر : 5975

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هجده =