خانه / جریانات تکفیری / هلاکت سرکرده فرانسوی داعش در «الرقه» سوریه

هلاکت سرکرده فرانسوی داعش در «الرقه» سوریه

منابع سوری از کشته شدن «ابوبکر الحکیم» سرکرده فرانسوی و تونسی الاصل گروه تروریستی داعش در الرقه سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، منابع سوری از کشته شدن «ابوبکر الحکیم» سرکرده فرانسوی و تونسی الاصل داعش در حمله هواپیمای بدون سرنشین ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش خبر دادند.
بر اساس این گزارش الحکیم در تاریخ ۲۶ نوامبر گذشته در حمله هوایی به اطراف ورزشگاه شهر الرقه سوریه کشته شده است.
وی از نخستین اتباع فرانسوی بود که سال ۲۰۰۳ پس از سفر به بغداد بعد از حمله آمریکا به این کشور به گروهک القاعده و سپس گروه تروریستی داعش پیوست.
الحکیم سپس از عراق به فرانسه بازگردانده شد اما پس از مدت کوتاهی توانست در سال ۲۰۰۴ به همراه برادر خود که در نبردهای الفلوجه کشته شد از طریق سوریه به عراق همسایه این کشور نفوذ کند.
یک دادگاه فرانسوی سال ۲۰۰۸ الحکیم را که از عراق به فرانسه بازگردانده شده بود به اتهام تشکیل گروه های تروریستی با هدف بکارگیری جنگجویان در صفوف گروهک القاعده در عراق به سرکردگی ابومصعب الزرقاوی به ۷ سال زندان محکوم کرد.
وی پس از مدت کوتاهی از زندان به تونس منتقل شده و توانست پس از سرنگونی زین العابدین بن علی رئیس جمهور این کشور در سال ۲۰۱۱ از زندان بگریزد.
الحکیم سپس به گروهک ممنوعه موسوم به انصار الشریعه پیوسته و سرکردگی بخش نظامی این گروهک را به منظور اجرای عملیات تروریستی در تونس برعهده گرفت. وی در ادامه از طریق لیبی به سوریه فرار کرده و به گروه تروریستی داعش در الرقه پیوست و با قرار گرفتن در جمع سرکردگان این گروه تروریستی در پیوستن ده ها تونسی به داعش ایفای نقش کرد.
الحکیم به انتشار ویدئوهای زیادی که طی آنها تونسی ها را به کشتن و برپایی حکومت داعش در تونس تهدید کرده بود و همچنین برعهده گرفتن ترور «شکری بلعید» و «محمد البراهمی» از رهبران چپگرای این کشور شناخته می شود.

شناسهٔ خبر: ۳۸۳۹۷۹۴ – شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ – ۲۳:۵۶

شناسه خبر : 2611

این خبر رو هم ببینید

کشتن شیعه و سنی برای گروه‌های تکفیری تفاوتی ندارد

امامان جمعه استان کردستان با محکوم کردن اقدامات تروریستی داعش در پاکستان، می‌گویند؛ برای داعش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دو =