خانه / سیاسی / همت والا و اعتقادات راسخ مردم کردستان مایه فخر و مباهات همه ایرانیان است

همت والا و اعتقادات راسخ مردم کردستان مایه فخر و مباهات همه ایرانیان است

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گردهمایی پیشمرگان مسلمان کردُ در سنندج گفت: کُردها اصیل‌ترین قوم ایرانند و هزاران سال شکوه تمدن‌ ایران و اسلام مرهون وفاداری‌ها، رشادت‌ها و فداکاری‌های این قوم اصیل است و این قوم نقش ویژه‌ای در رفعت‌بخشیدن به جایگاه و موقعیت جهانی ایران بزرگ دارد.

به گزارش کُرد نور به نقل از فارس، سردار حسین سلامی پیش از ظهر امروز در گردهمایی پیشمرگان مسلمان کردُ با عنوان «حماسه‌آفرینان همیشه ماندگار» در سالن آزادی سنندج اظهار کرد: جهان اسلام امروز بیش از هر زمان دیگری به آگاهی، مطالعه دقیق و شناخت از توطئه‌های دشمنان نیازمند است.
وی افزود: امروز یک ملت به نام سوریه که پیشانی مسلمین علیه توطئه‌های صهیونیست‌ها بود با توطئه‌افکنی و دخالت‌های کشورهای اروپایی و همراهی دولت‌های مرتجع منطقه به ویرانی و آشوب کشیده شده است و نوامیس آن مورد هجمه قرار گرفته و شهرها و زیرساخت‌های آن به ویرانی گرائیده است.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به توطئه‌های آمریکا، کشورهای اروپایی و رژیم‌های مرتجع عربی منطقه در تفرقه‌افکنی بین اقوام و مذاهب اسلامی در عراق، کشتار مسلمین و هجمه به نوامیس آنان اشاره کرد و گفت: امروز عده‌ای به نام اسلام بر چهره اسلام شمشیر می‌زنند و چهره سرشار از عطوفت و محبت اسلامی را خدشه‌دار کرده و خشونت و بیرحمی و قساوت و سنگدلی را در جهان اسلام گسترش می‌دهند.
سردار سلامی افزود: در یمن مردم فقیر، بی‌دفاع و مسلمان آن مورد وحشیانه‌ترین، بی‌منطق‌ترین و احمقانه‌ترین جنگ و هجمه از سوی رژیم آل‌سعود قرار گرفته‌اند که این هجمه‌های وحشیانه نیز با چراغ سبز و پشتیبانی آمریکا، اسرائیل و کشورهای اروپایی همراه بوده است.
جانشین سپاه کل پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: امروز سالگرد طلوع خورشید ولایت در سال ۸۸ در ماندنی‌ترین بهار کردستان است و سرسبزی، نشاط، طراوت و طبیعت زنده این سرزمین در کنار وفاداری، همت والا و اعتقادات راسخ مردم کردستان مایه فخر و مباهات همه ایرانیان است.
سردار سلامی افزود: کُردها اصیل‌ترین قوم ایرانند و هزاران سال شکوه تمدن‌ ایران و اسلام مرهون وفاداری‌ها، رشادت‌ها و فداکاری‌های این قوم اصیل است و این قوم نقش ویژه‌ای در رفعت‌بخشیدن به جایگاه و موقعیت جهانی ایران بزرگ دارد.
وی خاطرنشان کرد: کردها قومی مسلمان، محب اهل بیت(ع) هستند که به قرآن ایمان دارند و آیه تطهیر را در صفحه قلبشان با محبت به اهل بیت(ع) تفسیر می‌کنند.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: این مردم را با غیرت و تعصبشان به عنوان مستحکم‌ترین پاسداران مرزهای ایران اسلامی در صفحات تاریخ ایران و اسلام به ویژه در دوران تاریخی ۳۷ ساله پس از انقلاب می‌شناسیم.
سردار سلامی افزود: عظمت و بزرگی ایران اسلامی مرهون فداکاری‌های عظیم و آشکار پیشمرگان مسلمان کرد که در دهه‌ها و سال‌های اولیه انقلاب اسلامی از خود بروز دادند و آن زمان که فتنه‌گران نمی‌توانستند استقرار امنیت را در این مرز و بوم ببینند مردم مسلمان کردستان در کسوت پیشمرگان مؤمن سلاح بر دوش گرفته و از خانه و کاشانه خود دل کنده و سفرهای بلندی را در دشت‌ها و کوه‌ها در تعقیب دشمنان ایران متحمل شدند.
وی اظهار داشت: شایسته است مردم کردستان در عزت، سربلندی، آرامش، آبادانی و پیشرفت زندگی کنند چرا که کردستان عزیز با رشادت پیشمرگان مسلمان کرد و همراهی نیروهای مهاجر اعم از سپاهی، ارتشی و بسیجی به گورستانی برای دفن آروزهای دشمنان تبدیل شد.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: شهدای پیشمرگ مسلمان کُرد ستاره‌های درخشان و بی‌غروبی هستند که امنیت و آرامش را به ایرانیان هدیه کردند و صبوری خانواده‌های این بزرگواران نیز مایه فخر و مباهات همه ماست.
سردار سلامی افزود: امروز دشمنان اسلام به صورت آشکارا به ارزش‌ها، اتحاد و انسجام مسلمین خدشه وارد می‌کنند و به دنبال ایجاد تفرقه بین صفوف مسلمین هستند و به بهانه‌های مختلف مسلمانان را به جان همدیگر می‌اندازند و برادرکشی را رواج می‌دهند.
وی اظهار داشت: ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی، کُرد و عرب و فارس، شافعی و سلفی و تبدیل‌کردن قومیت‌ها و مذاهب مختلف به بستری برای تفرقه و درگیری به منظور تضعیف مسلمین و هزینه‌کردن انرژی‌ها و ظرفیت‌های مسلمین برای نابودی خود مسلمین از جمله اهداف و توطئه‌هایی است که آمریکا، صهیونیست جهانی و کشورهای اروپایی با تمام توان دنبال می‌کنند.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: باید به این مهم توجه کرد که قبایل، طوایف، قومیت‌ها و مذاهب فرصتی مغتنم برای تقویت پایه‌های وحدت و انسجام اسلامی و ملی بوده و به گسترش فضای عطوفت و مهربانی در جهان اسلام کمک می‌کنند.
سردار سلامی افزود: جهان اسلام امروز بیش از هر زمان دیگری به آگاهی، مطالعه دقیق و شناخت از توطئه‌های دشمنان نیازمند است چرا که دشمنان اسلام با تمام توان برای ضربه‌زدن به مسلمانان همراه شده‌اند و متأسفانه کشورهای مرتجع منطقه نیز با آنان همراه شده و در راستای رونق‌بخشیدن به کارخانه‌های اسلحه‌سازی آنان گام برمی‌دارند.
وی خاطرنشان کرد: در اوج تحریم‌ها و محاصره‌های اقتصادی و اوج ناامنی منطقه‌ای شاهد بهشتی امن و آرام به نام ایران اسلامی هستیم که در آن نوامیسمان در امنیت بوده و با عزت و اقتدار شهرهایمان در حال رشد و آبادانی است.
سردار سلامی افزود: اینجا سرزمین وحدت اقوام و درخشش پهلوانان عالم بوده و ایران اسلامی در بزرگ‌ترین ارتفاعات منزلت بین‌المللی می‌درخشد.
وی خاطرنشان کرد: ایران امروز سنبل همه عظمت‌هاست و کردستان ایران عقیق انگشتری ایران است و مردم کردستان در قلب همه ایرانیان جایگاهی رفیع و دوست‌داشتنی دارند.

شناسه خبر : 15795

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 4 =