خانه / اجتماعی / همزمان با روزهای نخستین سال نو کردستان میزان جشنواره موسیقی کردی/رقابت ۵۷ هنرمند در بخش مسابقه

همزمان با روزهای نخستین سال نو کردستان میزان جشنواره موسیقی کردی/رقابت ۵۷ هنرمند در بخش مسابقه

سنندج – مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برگزاری هفتمین جشنواره موسیقی کردی در سنندج خبر داد و گفت: این جشنواره در دو بخش رقابتی و جنبی از امروز تا هشتم فروردین برگزار می شود.


روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی امروز در جلسه هماهنگی برگزاری هفتمین جشنواره موسیقی کردی در سنندج اظهار کرد: این جشنواره به منظور فراهم کردن زمینه مناسب برای ترویج گنجینه ارزشمند موسیقی کُردی و ارج گذاری به تلاش هنرمندان حوزه موسیقی برگزار خوهد شد.

وی با بیان اینکه این جشنواره در ۲ بخش رقابتی و جنبی برگزار می‌شود، افزود: بخش رقابتی شامل آواز و نوازندگی و بخش جنبی نیز شامل اجرای گروه‌های موسیقی است که از امروز تا ٨ فروردین ٩٨ در سنندج به اجرای موسیقی خواهند پرداخت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه ٩٣ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد، بیان کرد: بعد از بازبینی آثار رسیده در بخش پایانی و رقابتی هفتمین جشنواره موسیقی کردی ۵۷ نفر به بخش نهایی این جشنواره راه یافتند که در بخش‌های تکنوازی، ساز تنبور، ساز تنبک و ساز دیوان با هم رقابت خواهند کرد.

قلعه شاخانی ادامه داد: در بخش رقابتی در طول زمان برگزاری جشنواره ١٢ نفر در بخش تکنوازی شامل شمشال، نرمه نای، سرنا، دهل، دایره، دو تار، کمانچه، آواز، ١٩ نفر در بخش ساز تنبور، ١٣ نفر در بخش ساز دیوان و ١٢ نفر در بخش ساز تنبک در رده‌های سنی الف، ب و ج در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج رقابت می‌کنند.

وی با اشاره به مکان برگزاری این جشنواره بیان کرد: بخش رقابتی جشنواره در مجتمع فجر و بخش جنبی شامل اجرای گروه‌های هنری در مجتمع امام خمینی سنندج برگزار خواهد شد.

وی کوباک را حامی این جشنواره اعلام کرد و افزود: در طول روزهای برگزاری جشنواره هر شب دو گروه موسیقی منتخب به یاد یکی از بزرگان موسیقی کُردی برنامه اجرا می‌کنند.

شناسه خبر : 22818

این خبر رو هم ببینید

امام جمعه موقت سنندج ماموستا سیداحسن حسینی:ضرورت احساس مسئولیت در اجرای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه ضرورت دارد

امام جمعه موقت سنندج بر ضرورت احساس مسئولیت احاد مردم در اجرای فریضه امربه‌معروف و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 4 =