خانه / سیاسی / هوشیار زیباری خبر داد: کمک های گسترده نظامی بغداد به اربیل در برابر داعش

هوشیار زیباری خبر داد: کمک های گسترده نظامی بغداد به اربیل در برابر داعش

وزیر خارجه کُرد عراق اعلام کرد که بغداد در حملات اخیر دولت اسلامی عراق و شام (داعش) به‌ اقلیم کردستان، کمک های نظامی گسترده ای به اربیل کرده است

هوشیار زیباری جمعه شب در کنفرانسی خبری در اربیل گفت: در مقابله با داعش هماهنگی و همکاری میان اربیل و بغداد وجود دارد.
زیباری تصریح کرد که کمک های نظامی بغداد به‌ اربیل گسترده بوده و بیشتر در چارچوب حمایت هوایی می باشد و همچنین همکاری های نظامی از راه فرودگاه اربیل به اقلیم منتقل می شود.
وزیر خارجه‌ عراق که‌ هم اکنون نشست های دولت را بایکوت کرده‌ و در اربیل به‌ سر می برد؛ درک خطر بزرگ داعش را عامل اصلی همکاری های نظامی اربیل و بغداد دانست.
زیباری گفت: نیروی پیشمرگ، محافظ مرزهای اقلیم کردستان و بخشی از ارتش عراق می باشد و در حال حاضر میان این دو نیرو همکاری خوبی وجود دارد.
وزیر خارجه کُرد عراق با تاکید بر اینکه اقلیم کردستان بخشی از عراق و کُردها شریک پروسه سیاسی این کشور هستند، تاکید کرد: هم اکنون داعش نزدیک بغداد می باشد و باید سیاستمداران حکومت مرکزی عراق وضعیت بحرانی کشور را درک کرده و دست از سیاست ها و منافع شخصی و حزبی بردارند.
 
 
کد مطلب: ۶۷۶۸۴  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۱۸  |  ساعت: ۹ : ۳ – کرد پرس

شناسه خبر : 18437

این خبر رو هم ببینید

رهبر معظم انقلاب: جمهوری اسلامی مهمترین ابتکار حضرت امام(ره) بود/ به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد؛ دستگاه های مسئول جبران کنند/ نابسمانی را با انتخاب درست باید جبران کرد نه با عدم شرکت در انتخابات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 2 =