خانه / جریانات تکفیری / واشنگتن مسئولیت کشته شدن شهروندان عراقی در حمله به موصل را پذیرفت

واشنگتن مسئولیت کشته شدن شهروندان عراقی در حمله به موصل را پذیرفت

مقامات آمریکایی مسئولیت حمله هوایی به منطقه ای در غرب موصل عراق که گفته می شود در آن بیش از ۲۰۰ نفر کشته شده اند پذیرفتند.

رویترز، مقامات آمریکایی پذیرفته‌اند که نیروهای ائتلاف مسئول حمله‌ای هوایی در منطقه‌ای در غرب موصل در ۱۷ مارس (۲۷ اسفند) بوده‌اند. شهروندان ساکن منطقه‌ای که حمله در آن انجام شده می‌گویند بیش از ۲۰۰ غیرنظامی در جریان آن کشته شده‌اند.
در بیانیه‌ای که ائتلاف به رهبری ایالات متحده منتشر کرده، آمده است حمله هوایی به درخواست نیروهای امنیتی عراق، برای هدف قرار دادن پیکارجویان و تجهیزات داعش انجام شده‌است.
مقامات ائتلاف بدون تائید مرگ شهروندان غیرنظامی، گفته‌اند حمله هوایی غرب موصل، به «محلی انجام شده که به گزارش‌های تلفات غیرنظامی مربوط می‌شود».
در این بیانیه محل دقیق وقوع این حمله هوایی مشخص نشده‌است.
بیاینه تازه پس از آن منتشر شده که نیروهای امنیتی عراق از توقف عملیات رزمی در موصل، به‌دلیل افزایش مرگ غیرنظامیان خبر دادند. یک سخنگوی پلیس عراق که نامش در گزارش‌ها ذکر نشده گفته‌است «آمار بالای اخیر مرگ غیرنظامیان در مرکز قدیم موصل ما را مجبور کرد تا عملیات‌ها را متوقف کرده و طرح‌های خود را بازنگری کنیم».
ساعاتی پیش از آن‌که نیروهای امنیتی عراقی از توقف عملیات رزمی خبر دهند، رسانه‌های ایالات متحده، گزارش داده بودند ائتلاف به رهبری آمریکا مشغول انجام تحقیقات در مورد حمله یا حملاتی هوایی در منطقه «جدیده» در غرب موصل است، که به کشته شدن ده‌ها غیرنظامی انجامیده است.
رسانه‌های محلی عراق و رسانه‌های بین‌المللی مانند آسوشیتدپرس گفته بودند در یک حمله دست‌کم «۱۳۷ نفر» در یک ساختمان هدف قرار گرفته‌اند. یکی از شاهدان به آسوشیتدپرس گفته بود افرادی که در ساختمان بودند، به خاطر حملات هوایی، در آن پناه گرفته بودند.

شناسهٔ خبر: ۳۹۳۹۲۰۷ – یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ – ۱۱:۳۶

شناسه خبر : 2309

این خبر رو هم ببینید

کشتن شیعه و سنی برای گروه‌های تکفیری تفاوتی ندارد

امامان جمعه استان کردستان با محکوم کردن اقدامات تروریستی داعش در پاکستان، می‌گویند؛ برای داعش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − چهار =