خانه / جریانات تکفیری / واقعیت های “زندگی میان داعش”

واقعیت های “زندگی میان داعش”

سرویس های مخفی هلند در گزارشی اعلام کردند: تبلیغات داعش تصویری بسیار زیبا را از زندگی در “خلافت” ارائه می دهد که نه تنها با واقعیت همخوانی ندارد، بلکه متضاد با آن است

زمان انتشار خبر: چهار شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ – ۱۹:۵۷
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این گزارش سرویس های مخفی هلند که “زندگی در میان داعش” نام دارد، با هدف اطلاع رسانی به خانواده های هلندی، نیروهای پلیس و نیروهای امدادرسان درباره دشواری ها و خطرات سفر به عراق و سوریه منتشر شده است.
 
 
این گزارش، تصویری واضح را از زندگی تحت سلطه داعش و خشونت های ذاتی این گروه ارائه می دهد. همچنین در این گزارش به مواردی از قبیل بازجویی های چند روزه از مردانی اشاره شده است که قصد دارند به این گروه بپیوندند. هدف اعضای داعش از این بازجویی ها، اطمینان پیدا کردن از آن است که اعضای جدید این گروه، جاسوس نیستند. همچنین اعضای این گروه، کودکان را وادار به تماشای اعدام محکومین می کنند.
 
 
بر اساس گزارش های منتشر شده، هزاران ستیزه جوی خارجی از کشورهای غرب اروپا و کشورهای حاشیه خلیج فارس طی دو سال گذشته به داعش پیوسته اند و برخی از آنها نیز اکنون جزء مقامات ارشد این گروه شمرده می شوند. از میان این افراد، بیش از ۲۰۰ نفر تبعه هلند هستند که نزدیک به ۵۰ تن از آنها را زنان تشکیل می دهند.
 
 
بر اساس گزارش سرویس های مخفی هلند، از میان ۷۰ کودک هلندی که در گروه داعش به سر می برند، یک سوم از آنها در عراق یا سوریه متولد شده و بقیه توسط والدینشان به عراق یا سوریه برده شده اند.
 
 
در ادامه این گزارش آمده است‌ تحقیقات اطلاعاتی نشان می دهد شرایط زندگی در میان این گروه، واقعا دشوار است و از زمانی که اعضای جدید وارد یکی از مراکز این گروه مانند رقه در شمال سوریه می شوند، مردان از زنان جدا می شوند.
 
 
همچنین مهمترین فایده زنان از دیدگاه داعش، تولد نوزاد، آن هم بیشترین تعداد ممکن است. به علاوه زنان مجرد در منازلی مجزا، در کنار یکدیگر زندگی می کنند و تنها زمانی می توانند این منازل را ترک کنند که ازدواج کرده باشند.
 
 
کودکان نیز از سن شش سالگی به مدرسه فرستاده می شوند و علاوه بر آموزش زبان های انگلیسی و عربی، با دکترین داعش و نحوه صحیح تفسیر و اجرای «جهاد» آشنا می شوند.
 
 
در ادامه این گزارش آمده است: زندگی برای کودکان در میان داعش، با مرگ و ویرانی همراه است و هر روز مجبور می شوند تجربیات دشوار و ناراحت کننده ای را تحمل کنند.
 لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 3603

این خبر رو هم ببینید

دستگیری یکی از سرکردگان داعش در حومه رقه

نیروهای دموکراتیک سوریه یکی از فرماندهان داعش را در حومه رقه دستگیر کردند. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دو =