خانه / سیاسی /  واکنش تعدادی از نمایندگان به انتخاب کُردها در هیات رئیسه موقت مجلس

 واکنش تعدادی از نمایندگان به انتخاب کُردها در هیات رئیسه موقت مجلس

سرویس ایران- انتخابات هیات رئیسه موقت مجلس برگزار شد و سه نماینده کُرد که دو تای آنها اهل سنت هستند بعنوان اعضای هیات رئیسه موقت مجلس دهم انتخاب شدند.

به گزارش کردپرس، روز یکشنبه ۹ خرداد، ۳ نماینده کُرد در ترکیب هیات رئیسه موقت مجلس قرار گرفتند.در این انتخابات بهروز نعمتی با ۱۷۵ رأی و «محمد قسیم عثمانی» نماینده بوکان با ۱۳۸رأی از مجموع ۲۷۶ به عنوان ناظر به هیئت رئیسه مجلس راه پیدا کردند.همچنین در این انتخابات «عبدالکریم حسین زاده» در دومین دوره نمایندگی خود در حوزه نمایندگی نقده و اشنویه با ۱۳۷ رای از مجموع ۲۷۹ رای به عنوان دبیر به هیئت رئیسه مجلس انتخاب شد.
احترام به دموکراسی رقم خورد
رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم ضمن ابراز خوشحالی از انتخاب نمایندگان کرد در هیئت رئیسه مجلس،آن را احترام به دموکراسی دانست و خاطر نشان کرد:خبر خوب و خوشحال کننده ای است.
وی افزود:امروز به دموکراسی احترام گذاشته شد و رای جمعی توانست جمعی از معتمدین مردم که سه تن از نمایندگان کرد نیز در آنها حضور داشتند،انتخاب شوند.
خضری ادامه داد:از نمایندگان مردم در مجلس تشکر می کنیم که با انتخاب خودشان هم اعتماد اجتماعی در کشور را تقویت نمودند و هم به نمایندگان اهل سنت نگاه ویژه ای داشتند.
گام مثبتی برداشته شد
منتخب مردم مهاباد در مجلس دهم نیز ضمن تبریک به هیات رئیسه مجلس،انتخاب نمایندگان کرد در هیات رئیسه موقت مجلس را گام مثبتی ارزیابی نمود و توضیح داد:ما این موضوع را به فال نیک می گیریم و امیدواریم در انتخابات اصلی هم،این روند ادامه پیدا نماید.
محمود زاده با اشاره به لزوم وجود همه اقوام و مذاهب در حوزه تصمیم گیری کلان کشور تاکید کرد:این انتخاب می تواند موجب نگاه مثبت مسئولین به ایجاد و گسترش هم صدایی ملی در کشور باشد.
بکار گیری نمایندگان اهل سنت در مناصب مجلس کار درستی است
سید احسن علوی نماینده مردم سنندج،کامیاران و دیواندره نیز با اذعان به این مطلب که انتخاب نمایندگان اهل سنت در هیات رئیسه مجلس نشان از درایت مجلس دهم است،گفت:کشور ما رنگین کمانی از اقوام و مذاهب است و وجود نماینده هر کدام از این اقوام و مذاهب در مناصب مختلف، مظهر مردم سالاری دینی است.
وی ادامه داد:اعتماد نمایندگان مجلس به هیات رئیسه جدید که در حقیقت آنها نیز نمایندگان مردم هستند،گام ارزنده ای است و من امید دارم بتوانند در کار خود موفق شوند.
وی افزود:امیدواریم نمایندگان و اعضای هیات رئیسه مجلس حرمت نظام و خون شهدا را حفظ کنند و اقدامات شایسته ای برای کصور انجام دهند.کد مطلب: ۱۰۷۰۱۱  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۳/۱۱  |  ساعت: ۹ : ۱لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13185

این خبر رو هم ببینید

لزوم تبیین اهمیت روز قدس در رسانه‌ها و فضای مجازی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان گفت: فضای مجازی و رسانه‌های جمعی نقش مهمی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 10 =