خانه / دینی / واکنش علمای اهل سنت کردستان به تروریست خواندن سپاه توسط ترامپ

واکنش علمای اهل سنت کردستان به تروریست خواندن سپاه توسط ترامپ

به گزارش خبرنگار کردنور از کردستان، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که واشنگتن، سپاه را یک سازمان تروریستی خارجی در نظر گرفته است.

در پی اعلام این تصمیم، علمای برجسته اهل سنت استان کردستان ضمن محکوم کردن این اقدام آمریکا، اقدامات آنها را ضد انسانی و ضد بشریت خواندند.


مسبب اصلی تمام گروهک‌های ضد بشریت، آمریکاست

ماموستا «محمدامین راستی» امام جمعه موقت اهل سنت سنندج در گفت‌وگو با خبرنگار کردنور عنوان کرد: اقدامات آمریکا یک اقدام غیر انسانی و ضد بشریت است چرا که در طول تاریخ مسبب اصلی وجود گروهک های القاعده، داعش و گروهک‌‌های تکفیری، آمریکاست و می‌توان گفت خود آنها تروریست هستند.

وی گفت: تمام القای عمومی جهان متوجه این موضوع شده‌‌اند که اگر آمریکا این را تحمل نمی‌‌کند به خاطر این است که راه درست و مستقیم را انتخاب کرده‌اند لذا این به مذاق آنها خوش نیامده است و سعی کرده‌اند از هر راهی برای ضربه به ایران استفاده کنند.

به گفته این عالم برجسته اهل سنت سنندج، این اقدام آمریکا نشانگر عمق کینه و دشمنی با انقلاب اسلامی و مردم انقلابی ایران است.

راستی اضافه کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نهاد برآمده از متن مردم و دارای پایگاه اجتماعی گسترده در کشور است و این نهاد همواره مورد حمایت مردم ایران بوده و خواهد بود.

سپاه پاسداران در اوج اقتدار و قدرت قرار دارد

ماموستا ملا هاشم نوری خطیب نماز جمعه اهل سنت قروه در گفت‌وگو با خبرنگار کردنور گفت: آمریکا خود یک کشور خون ریز و استعمارگر و حامی تروریست است و نمی تواند چهره واقعی خود را پنهان کند.

این مسئول بیان داشت: دولت آمریکا امروز به عنوان یک دولت جنایتکار در سطح جهان شناخته می‌شود که خون‌ریزی و کودک کشی از اعمال آنان است.

وی ادامه داد: در طول ۴ دهه عمر با برکت انقلاب اسلامی همواره شاهد دشمنی‌های آمریکا با ملت ایران اسلامی بوده‌ایم و همیشه ترس و وحشت آمریکا از انقلاب اسلامی دیده شده است.

امام جمعه اهل سنت قروه ادامه داد: وحشت آمریکا از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای همگان ملموس است و هم اکنون آمریکا این وحشت را بیش از پیش نمایان کرده است.

نوری بیان داشت: آمریکا خود به عنوان حامی تروریست شناخته می شود و نمی تواند چنین حقیقتی را پنهان کند.

وی با اشاره به خدمات سپاه پاسداران افزود: سپاه یک حزب نیست بلکه یک نهاد مردمی و از بطن مردم است که به عنوان نیروی نظامی کشور شناخته می شود و مردم ایران به آن تکیه دارند.

به گفته این مسئول این اقدام آمریکا هیچ تاثیری در حرکت انقلابی سپاه پاسداران نخواهد داشت و اقتدار و توانمندی سپاه را بیش از گذشته نشان می دهد.

شکست داعش و دفع ترور موجب نفرت آمریکا از سپاه شده است

ماموستا عبدالسلام محمدی از علمای اهل سنت کردستان در مورد اقدام اخیر کاخ سفید و قرار دادن نیروهای مخلص و انقلابی سپاه پاسداران در لیست تروریستی آمریکا در گفت‌و‌گو با خبرنگار کردنور، عنوان کرد: اهداف و منویات نظام مقدس انقلاب اسلامی در تضاد و تقابل با ماهیت استکباری آمریکا و نظام سلطه است به همین دلیل هرچه مربوط به نظام اسلامی است را تروریسم می داند.

وی افزود: سپاه پاسداران در زمره نیروهای مخلص انقلاب اسلامی است و از ملت و انقلاب برخاسته و منشا تحولات اخیر منطقه‌ای است. شکست داعش و سیاست‌های خصمانه آمریکا در منطقه و تاثیر گذاری سپاه در دفع گروه‌های تروریستی و تکفیری و همچنین قدرت محور مقاومت اسلامی باعث تنفر آمریکا و کاخ سفید از سپاه پاسداران است.

محمدی ادامه داد: سپاه پاسداران به عنوان یک نیروی قدرتمند و مقتدر منطقه با مشخصه های اخلاص، خدمت و پیروی ولایت با اقتدار کامل در کنار سایر نیروهای نظامی کشور نقش ارزنده‌ای در دفع فتنه ها و تقابل با توطئه‌های دشمن در تمام عرصه ها دارد.

این ماموستای اهل سنت تصریح کرد: خدمات ارزنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طول بدو انقلاب تاکنون بسیار قابل تقدیر و این نهاد انقلابی در دل ملت ایران جای دارد و پشتیوان نظام اسلامی است.

محمدی عنوان کرد: دشمنی های آمریکا با ملت ایران و نیروهای مقتدر نظامی از جمله سپاه پاسداران در جهت خوش خدمتی به صهیونیسم جهانی و رژیم صهیونیستی است.

قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریستی توسط نظام سلطه هیچ تاثیری در کم کردن محبوبیت این نیروی مخلص انقلابی در دل ملت ایران نخواهد داشت و این دشمنی‌ها استقامت، صلابت و صداقت این نهاد مقتدر انقلابی را بیان می‌کند.

سپاه پاسداران امروز خار چشم استکبار جهانی است و این دشمنی‌ها و عداوت‌ها بخاطر تاثیرگذاری این نیروی مخلص انقلابی است.

شناسه خبر : 22837

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =