خانه / دینی / وحدت به معنای تبدیل مذاهب نیست  

وحدت به معنای تبدیل مذاهب نیست  

امام جمعه دهگلان گفت: برخی‌ها معنای وحدت اسلامی را درک نمی‌کنند و گمان می‌کنند که وحدت به این معنی است که فردی شیعه مذهب سنی را برگزیند و یا برعکس سنی شیعه شود.
 

ماموستا جمال جعفری در خطبه‌های نماز جمعه دهگلان در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: وحدت به معنای تقویت اشتراکات بین مذاهب است تا اینکه دشمن نتواند از این طریق در بین مسلمین تفرقه ایجاد کند.
وی افزود: تقوا نزد خداوند ملاک برتری است و از آنجایی که همه مذاهب دارای خدای واحد، قرآن واحد، پیامبر واحد و قبله واحد دارند لذا نباید به یاوه‌گویی‌های دشمنان گوش داد و آن را مبنایی برای حرکت در مسیر درست اسلام قرار داد.
به گفته امام جمعه دهگلان، همه انسان‌ها مخلوق خداوند هستند لذا کسانی که از خداوند بترسند و دستورات وی را اجابت کنند در مسیر دین خداوند قرار گرفته و به گسترش آن کمک می‌کنند و این همان مسلمان واقعی از دیدگاه خداوند است.
ماموستا جعفری با اشاره به نامگذاری هفته وحدت، گفت: هفته وحدت به معنای سنی‌ شدن مسلمان شیعه و یا شیعه‌ شدن مسلمان سنی نیست بلکه این هفته فرصتی برای تقویت مولفه‌های وحدت در راستای جلوگیری از تحقق اهداف و برنامه‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان است.
وی خاطرنشان کرد: هفته وحدت لازمه پاسداری و حراست از دین است و تقویت آن وظیفه‌ هر فرد مسلمان چه شیعه و چه سنی است.
امام جمعه دهگلان تاکید کرد: در صورتی که مسلمانان اتحاد لازم را داشته باشند، کشورهای مخالف دین که همانند شیطان عمل می‌کنند، توانایی مقابله با ارزش‌ها و آموزه‌های دین را از دست می‌دهند.
ماموستا جعفری اختلاف نظر در مسائل جزئی را فرصت برای بحث و تبادل نظر در زمینه تقویت پایه‌های دین اسلام خواند و گفت: در یک خانواده کوچک چند نفره هم مباحث و اختلاف‌نظر وجود دارد اما باید به گونه‌ای عمل کرد که راه نفوذ دشمن به مسائل داخلی باز نشود.
وی در پایان گفت: امروز بیش از هر زمانی به وحدت اسلامی نیاز است چراکه دشمنان از طرق مختلف سعی می‌کنند تا برنامه‌های اختلافی خود را عملی سازند و مسلمانان را از هم متفرق نمایند.
 
 

شناسه خبر : 5963

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 14 =