خانه / سیاسی / وحدت راز مانـدگاری انقلاب اسلامی ایران

وحدت راز مانـدگاری انقلاب اسلامی ایران

با پیروزی انقلاب اسلامی هیمنه استکبار درهم شکسته شد و ثابت کرد که با وحدت مردم می توان بسیاری از ناممکن ها را ممکن ساخت.

پیروزی انقلاب اسلامی سرآغاز تحولات گسترده و عمیقی در ایران و بسیاری از کشورهای جهان شد به گونه ای که حرکتهای آزادیبخش و استکبارزدایی سراسر جهان را به راه انداخت و معادلات سیاسی جهان و منطقه را به نفع مستضعفان و مظلومان تغییر داد.
 
اما انقلاب اسلامی که تا به امروز پابرجا بوده است را می توان در عوامل مختلفی جستجو کرد که باید امروز نیز مردم و مسؤولان آن را مدنظر قرار دهند.
 
ازجمله عواملی که می توان بدان اشاره کرد وحدت مردم و مسؤولان کشور است که باید امروز نیز سرلوحه ی رفتار و کردار مسؤولان باشد. اختلاف و تفرقه مشکلات عدیده ای برای کیان انقلاب و اسلام به وجود خواهد آورد؛ علاوه براینها کشور را با مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی مواجه خواهد کرد لذا باید از گفته ها و کارهای تفرقه انگیز پرهیز کرد. یکپارچگی و وحدت مردم در صحنه و تأکید بر پیاده شدن ارزشها و معیارهای اسلامی و تبعیت از رهبری عاملی است که سبب پویائی و کارآمدی نظام و تداوم آن خواهد شد.
 
از دیگر عوامل پابرجایی انقلاب مردمی بودن آن است که با خواست و اراده مردم همراه است. مقام معظم رهبری فرمودند: انقلاب اسلامی دو خصوصیت استثنایی داشت یک خصوصیت اینکه مبنای این انقلاب ارزشهای دینی و اخلاقی و معنوی بود و خصوصیت دیگر این بود که انقلاب برپایه اراده و خواست مردم در تشکیل و ادارة حکومت باقی ماند.”
 
مطمئنا مردم پایه و از عوامل مهم پیروزی هر انقلابی است که انقلاب اسلامی ایران مردمی ترین انقلاب دنیاست که در آن در مقابل رژیم پهلوی ایستادند و نظام شاهنشاهی را سرنگون کردند و نظامی مردمی بر پایه جمهوری اسلامی را بنیان نهادند.
 
در واقع یک انقلاب در حد کمال مطلوب سه رکن اساسی دارد که عبارت است از برخورداری از یک ایدئولوژی و مکتب پویا، مشارکت گسترده و فعالانه مردم و نهادینه شدن رهبری مورد قبول عموم مردم با ویژگی های شخصی همچون نبوغ، اقتدار، صلابت و جسارت در تصمیم گیری که انقلاب اسلامی در هر سه رکن از تمامیت و عظمت بی نظیری برخوردار بوده است.
 
استکبارستیزی از دیگر عوامل پابرجایی و ثبات انقلاب بوده است که در طول ۳۶ سال پیروزی انقلاب اسلامی در دوره های مختلف آن را نشان داده است. ایران در این سالها به دلیل ظلم ستیزی و استکبارستیزی بهای زیادی پرداخته است که همین خود باعث جایگاه ویژه ای در میان کشورهای جهان شده است.
 
اگرچه هنوز تا تحقق کامل آرمانهایی همچون عدالت اجتماعی و اقتصادی راه زیادی مانده است اما برخلاف حرفهای نسنجیده و غلطی که بعضی ها درباره بی توفیقی ملت ایران می گویند این ملت با حرکت در مسیر آرمانها توانسته است توفیقات بسیار بزرگی به دست آورد.
 
فشارهای امروز جبهه زورگویان جهانی به ملت ایران ناشی از یک دشمنی تمام نشدنی است که در طول تاریخ بر ایران روا داشته اند و ادامه نیز پیدا خواهد کرد پس با تکیه بر نیروی ایمان و باطنی باید بر ان ها غلبه کرد.
 
انقلاب اسلامی در همه ابعاد فردی و اجتماعی، داخلی و خارجی، سیاسی و اقتصادی و فرهنگی اهداف بسیار بلندی برای حکومت ترسیم نموده است که این اهداف مأخوذ از قرآن و سنت است و در شعارهای مردم نیز تجلی یافته؛ شعارهایی همچون استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، حاکمیت ارزشهای الهی و نفی سلطه شرق و غرب، عدالت اجتماعی و… .
 
پیروزی انقلاب دستاوردهای عظیمی چون سرنگونی دیکتاتوری و نظام شاهنشاهی، احیای اسلام و آوردن دین به متن زندگی افراد جامعه، دفاع از حقوق مسلمانان و مظلومان جهان، ایجاد روحیه خودباوری در ملت ایران و مسلمانان جهان، شکستن هیمنه و ابهت کشورهای مستکبر دنیا داشته است.

شناسه خبر : 16551

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =