خانه / سیاسی / ورود نیروهای پیشمرگ از ترکیه به کوبانی نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان عراق تحت تدابیر شدید امنیتی وارد خاک سوریه شدند

ورود نیروهای پیشمرگ از ترکیه به کوبانی نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان عراق تحت تدابیر شدید امنیتی وارد خاک سوریه شدند

نیروهای پیشمرگ ساعت ۱۲ شب از طریق مرز سوروج در استان کردنشین شانلی اورفا؛ تحت تدابیر شدید امنیتی وارد سوریه شده و به سوی کوبانی حرکت کرده اند

 موضوع اعزام نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان عراق به کوبانی از طریق خاک ترکیه، به یکی از مهم ترین موضوعات رسانه های خبری این کشور تشکیل شده است و اغلب نویسندگان و تحلیل گران مشهور ترکیه در باب این موضوع مقاله و یادداشت نوشته اند. اغلب تحلیل گران ترکیه بر این باورند که آنکارا به این دلیل به نیروهای پیشمرگ اجازه ی عبور داده که موازنه ی قدرت در شمال سوریه و به ویژه در کوبانی به نفع حزب دموکرات کردستان عراق و ارتش آزاد سوریه تغییر پیدا کند و به همین دلیل نیروهای ارتش آزاد ۴۸ ساعت زودتر از نیروهای پیشمرگ به کوبانی رفته اند.
خبرگزاری آناتولی، دیشب از این موضوع خبر داد که نیروهای پیشمرگ ساعت ۱۲ شب از طریق مرز سوروج در استان کردنشین شانلی اورفا؛ تحت تدابیر شدید امنیتی وارد سوریه شده و به سوی کوبانی حرکت کرده اند.
در همین حال سرهنگ عبدالجیار عگیدی فرمانده ارتش آزاد در کوبانی در گفتگو با شبکه ی تلویزیونی روداو اعلام کرد که تلشا می کند در نخستین فرصت با نیروهای پیشمرگ دیدار کرده و با آنان هماهنگ شود.
 
کد مطلب: ۷۲۵۶۰  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۱۰  |  ساعت: ۸ : ۷

شناسه خبر : 17235

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 19 =