خانه / سیاسی / وزارت کشور از مردم عذرخواهی نماید

وزارت کشور از مردم عذرخواهی نماید

تعدادی از احزاب سیاسی استان کردستان در نامه‌ای به وزیر کشور، ضمن اینکه عملکرد رئیس ستاد انتخابات را ناپخته خوانده‌اند که باعث نوعی یأس و تشکیک در انتخابات شد، درخواست کرده‌اند که معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان را عزل نماید.

به گزارش فرهنگ نیوز، در نامه‌ای به وزیر کشور که به امضای تعدادی از دبیران احزاب سیاسی استان کردستان رسیده و نسخه‌ای از آن در اختیار ما قرار گرفت، آمده است؛
جناب آقای رحمانی فضلی وزیر محترم کشور
سلام علیکم
احتراما با حمد و سپاس خداوند منان و تشکر خالصانه از زحمات بدون شائبه نیروهای امنیتی، نظامی، انتظامی، هیئت‌های اجرایی و نظارتی که زمینه برگزاری یک انتخابات سالم، پرشوق و بیاد ماندنی با رهنمودهای مقام معظم رهبری را فراهم نمودند.
تشکر می‌کنیم از مردم فهیم، باشعور و فرهنگی استان کردستان که مانند گذشته به فرمایشات رهبری معظم و معزز لبیک گفته و با حضور گسترده خود در انتخابات هفتم اسفندماه افتخار آفریدند و انصافا جام اخلاق را برنده شدند.
جناب آقای رحمانی فضلی، این همه شکوه، شادابی و حضور بانشاط و پرانگیزه مردم کردستان با عملکرد ناپخته و مبتدی رئیس هیئت اجرایی استان، باعث نوعی یأس و تشکیک در انتخابات شد.
موضوع از این قرار است که روز شنبه ۸ اسفندماه ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه شب معاون سیاسی و امنیتی استاندار و رئیس هیئت اجرایی در بخش خبری سیمای کردستان حضور پیدا کرده و نتیجه انتخابات خبرگان رهبری را به سمع و نظر مردم کردم کردستان رساند. البته قبل از گزارش وی، در فضاهای مجازی و غیررسمی نتیجه غیر از آن بود که وی اعلام داشت. علی‌ایحال مردم با شک و تردید این نتیجه را قبول کردند.
روز یکشنبه نهم اسفندماه سایت رسمی استانداری کردستان گزارش رئیس ستاد انتخابات را تکذیب نمود و اعلام داشت که هنوز نتیجه شمارش خبرگان به سرانجام نرسیده است. نهایتا ساعت ۱۵ عصر همان روز شبکه خبر در اطلاعیه شماره ۷۷ نتیجه انتخابات خبرگان کردستان و البرز را با هم اعلام کرد و در این گزارش منتخبین استان عزیزانی بودند که از قبل در فضاهای مجازی و غیررسمی اعلام شده بود و با گزارش رئیس ستاد انتخابات استان مغایرت داشت.
بعد از گذشت حداقل ۲۴ ساعت از این قصور هیئت اجرایی استان کردستان، حسرت از اینکه استاندار محترم و یا رئیس هیئت اجرایی در مصاحبه‌ای مطبوعاتی ضمن روشن‌نمودن شرح ماوقع، اطلاع‌رسانی نمایند. لذا موجب خدشه‌دارشدن و جریحه‌دار نمودن احساسات و عواطف و شعور مردم با فرهنگ کردستان گردیدند.
ضمن محکوم کردن این عملکرد مسئولان استان کردستان، از جنابعالی درخواست می‌شود:
۱٫ رسما از مردم کردستان به علت ناهماهنگی‌های بعمل آمده عذرخواهی نمایید. بگذارید تا در فرهنگ ما هم عذرخواهی رایج گردد.
۲٫ با کسانی که در این امر مهم قصور نموده‌اند برخورد قانونی گردد و سریعا معاون سیاسی امنیتی استان عزل گردد تا بلکه مرهمی باشد بر زخم وارد شده احساسات و عواطف مردم کردستان.
جلیل مهدی عراقی دبیر حزب موتلفه اسلامی کردستان
عباس حسین پناهی دبییر جمعیت نیروهای انقلاب اسلامی کردستان
محرم وزیری دبیر حزب توسعه و عدالت کردستان
خالد حسینی دبیر جامعه اسلامی فرهنگیان کردستانشناسه خبر : ۱۸۳۲۵۷لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13919

این خبر رو هم ببینید

توصیه ایران به حیدر علی‌اف چه بود؟

کمال خرازی گفت: از ابتدا توصیه ما به حیدر علی‌اف این بود که با همکاری‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 9 =