خانه / سیاسی / وزیراطلاعات خبر داد:  دستگیری تکفیری های سقز

وزیراطلاعات خبر داد:  دستگیری تکفیری های سقز

پایگاه خبری- تحلیلی زریان؛وزیر اطلاعات از دستگیری تکفیری های سقز خبر داد

به گزارش زریان به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمودعلوی دوشنبه شب در تشریح برنامه های این وزارتخانه به مناسبت هفته دولت به اقدامات و موفقیتهای سربازان گمنام امام زمان (عج) در ایجاد امنیت و آرامش در کشور به تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در شناسایی و انهدام چندین گروه تکفیری و تروریستی در کشور اشاره کرد.
 
وی گفت: یک گروه پنج نفری که قصد انفجار اسکله چابهار را داشت شناسایی و به هلاکت رسیدند.
 
وزیر اطلاعات تلاش ها و رشادتهای سربازان گمنام امام زمان (عج) را سبب آرامش ایران در منطقه عنوان کرد و افزود: دستگیری تکفیری های سقز، گروه تکفیری که در روز قدس ۹۳ در شیراز قصد راهپیمایی و عملیات انتحاری داشت، گروه تروریستی که شمشیرباز بین المللی کشورمان را به گروگان گرفته و قصد عملیات انتحاری در مشهد را داشت از دیگر اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج) است.
 
حجت الاسلام و المسلمین علوی همچنین به اقدام یک گروه تکفیری دیگری که در مراسم عاشورای سال گذشته قصد مسمومیت غذای عزاداران را داشت اشاره کرد و افزود: ماموران وزارت اطلاعات توانستند اعضای این گروه را نیز دستگیر کنند و همچین گروه تکفیری دیگری را که در تهران قصد عملیات انتحاری داشت و جلیقه هایی به این منظور از عراق به صورت جداگانه وارد کشور کرده بودند را شناسایی و به هلاکت رسانند.
 
وی خاطر نشان کرد: ابوحبس عزیزی سرکرده گروه تکفیری دیگری که در بلوچستان اقدام به دستگیری و به شهادت رساندن عده ای از معلمان و بسیجیان منطقه کرده بود در ۱۶ بهمن ۹۳ شناسایی و دستگیر شد.
 
وی با بیان اینکه فعالیت سربازان گمنام از سوی رهبری به فعالیت خاموش نامگذاری شده است، گفت: در ایام نوروز و در چادرهایی که ناجا برای اسکان و خدمات رسانی مردم در اختیارشان قرار می دهد عده ای قصد بمب گذاری و تخریب داشتند که با اقدام سربازان گمنام امام زمان (عج) ، این افراد شناسایی و دستگیر شدند.
 
علوی در توضیح دیگر موفقیت های سربازان گمنام امام زمان (عج) به دستگیری و به هلاکت رساندن عبدالمالک ریگی و داماد وی عبدالشکور شه بخش اشاره کرد و افزود: در دولت یازدهم خرابکاری هسته ای نداشتیم اما در دولت قبل اقداماتی بوده که البته من عملکرد دولت قبل را در این زمینه نمی دانم.
 
وی با بیان اینکه وزارت اطلاعات در آزادی سربازان گروگان گرفته شده نقش مهم و بسزایی داشت به آزادسازی فرزند یکی از شهروندان خوزستانی از دست گروگانگیران اشاره کرد و گفت: تمام امنیت و آرامش داخل کشور را مرهون تلاش سربازان گمنام هستیم که خطر را به جان می خرند تا مردم احساس آرامش و امنیت کنند.
 
حجت الاسلام والمسلمین علوی با تأکید بر اینکه امنیت، محصول جمعی است، افزود: گروهی در کردستان ایجاد شده بود که نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان را به شهادت رساند که در همین دو سال، آنها را دستگیر کردیم.
 
وزیر اطلاعات در پایان گفت:این گروه ۲۰ دیگ زودپز را به صورت بمب دست ساز درست کردند تا در جاهای مختلف منفجر کنند اما این بمب ها کشف و خنثی شد.
تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۳

شناسه خبر : 15303

این خبر رو هم ببینید

وظیفه خطیر نمایندگان کردستانی در آستانه تشکیل دولت/محمد هادیفر

در چهار دهه گذشته هر چهارسال یک انتخابات ریاست جمهوری و هر هشت سال یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =