خانه / جریانات تکفیری / وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: داعش را به ایران ترجیح می‌دهم

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: داعش را به ایران ترجیح می‌دهم

یک مقام صهیونیست در ابراز خشم خود از موفقیت دیپلماتیک تهران در به ثمر رساندن توافق هسته ای، ادعا کرد که ایران حتی از داعش هم برای تل آویو خطرناک تر است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، رژیم صهیونیستی با گذشت چهار روز از تایید آغاز اجرای برجام، قادر به خودداری از ابراز نارضایتی از پیروزی دیپلمالتیک ایران در صحنه بین الملل نیست.
در همین رابطه، «موشه یعلون» وزیر جنگ این رژیم مدعی شد: خطر بلندپروازی های هسته ای و زیرساخت های تروریستی ایران برای تل آویو از داعش هم بیشتر است.
وی که در کنفرانس مرکز مطالعات امنیت ملی اسرائیل سخنرانی می کرد، ادامه داد: ایران دشمن اصلی ما است و اگر پای انتخاب به میان بیاید، من داعش را ترجیح می دهم.
وی در ادامه گزافه گویی های خود مدعی شد: ایران یک دولت سرکش است و به دنبال قدرت یابی منطقه ای است. این کشور در حال حاضر در پنج قاره دنیا – آسیا، آفریقا، اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی- دارای زیرساخت های تروریستی است.  
یعلون با زیر سؤال بردن توافق هسته ای ایران مدعی شد که چنانچه تهران به امنیت اقتصادی دست یابد، سریعتر از قبل موفق به تولید سلاح اتمی می شود.  
پیشتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر و «گلعاد اردان» وزیر امور راهبردی رژیم صهیونیستی نسبت به اجرای توافق هسته ای ابراز نگرانی کرده بودند.
اردان مدعی شده بود که روز اجرای توافق با ایران روز سختی برای کشورهای منطقه است. این در حالی است که نتانیاهو نیز برای سرپوش گذاشتن بر ناتوانی این رژیم در مقابله با قدرت ایران، از اعضای کابینه خود خواسته تا در مورد پیروزی تهران در لغو تحریم‌ها و حفظ برنامه هسته‌ای خود، مطلبی نگویند.

شناسهٔ خبر: ۳۰۲۸۸۶۸ – چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ – ۰۸:۳۹
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 3557

این خبر رو هم ببینید

دستگیری یکی از سرکردگان داعش در حومه رقه

نیروهای دموکراتیک سوریه یکی از فرماندهان داعش را در حومه رقه دستگیر کردند. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 6 =