خانه / سیاسی / وزیر دادگستری ترکیه مدعی شد: پ.ک.ک در روند رسیدگی به پرونده ترور طاهر الچی مانع ایجاد می کند

وزیر دادگستری ترکیه مدعی شد: پ.ک.ک در روند رسیدگی به پرونده ترور طاهر الچی مانع ایجاد می کند

پ.ک.ک با توسل به ابهامات موجود در پروند ترور طاهر الچی در تلاش است تا دولت را به عنوان قاتل طاهر الچی معرفی کرده و بدین ترتیب جنگ روانی علیه دولت ترکیه در منطقه کردنشین را دامن بزند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، بکر بوزداغ، وزیر دادگستری ترکیه در اظهاراتی با اشاره به ترور طاهر الچی گفت: پ.ک.ک نمی خواهد قاتل اصلی طاهر الچی مشخص شود. پ.ک.ک در تلاش است تا ابهامات موجود در پرونده ترور طاهر الچی را حفظ کند زیرا در زمان قتل درگیری شدیدی در منطقه وجود داشته و پ.ک.ک با توسل به ابهامات موجود در پروند ترور طاهر الچی در تلاش است تا دولت را به عنوان قاتل طاهر الچی معرفی کرده و بدین ترتیب جنگ روانی علیه دولت ترکیه در منطقه کردنشین را دامن بزند. به همین دلیل پ.ک.ک در روند بررسی قضایی به پرونده خلل وارد کرده و مانع از پیگیری صحیح این پرونده می شود.
وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به انتقاداتی که دانشگاهیان کشورهای مختلف از رفتار نظامی ترکیه در مناطق کردنشین این کشور صورت داده اند گفت: بیشتر روشنفکران و دانشگاهیانی که در نامه ای اقدامات ترکیه در جنوب شرق کشور محکوم کرده اند نمی دانند که در آن مناطق چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است. هیچ کدام به آن مناطق سفر نکرده و از نزدیک شاهد ماجرا نبوده اند. آنان تنها به اخبار منتشر شده و تحلیل های جانبدارانه اکتفا کرده و از ابعاد پنهانی وضعیت شرناخ، سور، جزیره، سیلوپ و نصیبین نا آگاه هستند. از آنان دعوت می کنم تا به آن جا سفر کرده و از نزدیک شاهد ماجرا باشند.

 
کد مطلب: ۹۸۹۴۴  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۲۴  |  ساعت: ۱۰ : ۵۴ لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14615

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 5 =