خانه / سیاسی / وعده جدید وزارت نیرو برای افزایش تخصیص آب سدها به استان کردستان

وعده جدید وزارت نیرو برای افزایش تخصیص آب سدها به استان کردستان

سنندج – رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی از وعده های جدید وزارت نیرو برای افزایش تخصیص آب سدهای کردستان خبر داد و گفت: در آینده ای نزدیک این مهم عملیاتی و اجرایی می شود.

منصور مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: خوشبختانه به دنبال پیگیری های صورت گرفته از سوی نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی قرار است که وزارت نیرو زمینه برای افزایش تخصیص آب از سدهای استان کردستان به حوزه های کشاورزی و آب شرب در این استان اقدام کند.
وی گفت: بعد از ظهر شنبه و با همراهی سید احسن علوی و سید مهدی فرشادان دو نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران و اینجانب نشست خوبی با معاون وزیر نیرو در خصوص بررسی مشکلات این بخش در استان کردستان برگزار شد و مصوبات خوبی نیز در این نشست به تصویب رسید.
نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر کردستان از سدهای در حال بهره برداری به خوبی بهره مند نیست و در راستای جبران این مشکل در این نشست در خصوص افزایش سهم استان از آب سدهای موجود بحث و بررسی های مختلفی صورت گرفت.
وی افزود: در این جلسه بعد از توضیحات ارائه شده از سوی سه نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی و معاون و مدیران کل ستادی وزارت نیرو مقرر شد که هیاتی از تهران با حضور معاون وزیر نیرو، نماینده سازمان محیط زیست به کردستان سفر کرده و از نزدیک مسائل این بخش را مورد بحث و بررسی قرار دهند.
مرادی بیان کرد: قرار است که با حضور این هیات در استان، استاندار کردستان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل جهاد کشاورزی و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان نیز حضور پیدا کرده و از نزدیک وضعیت مورد بحث و بررسی قرار گرفته و زمینه برای تخصیص بیشتر آب به دو بخش کشاورزی و شرب فراهم شود.
وی یادآور شد: همچنین در این نشست مقرر شد که پس از بازدیدهای میدانی صورت گرفته، میزان آب تخصیصی به استان کردستان افزایش یابد تا مردم خود استان نیز بتوانند از این نعمت برای توسعه بخش کشاورزی به بهترین شکل ممکن بهره برداری کنند.
رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان با اشاره به سیاست های غلط در گذشته، افزود: در حال حاضر آب اکثر سدهای ساخته شده در استان کردستان به دیگر استانها انتقال داده می شود این در حالی است که خود استان کردستان با کمبود شدید منابع آبی مواجه است.
وی بر بازنگری در این سیاست ها و برنامه ها به عنوان یکی از مطالبات جدی نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و گفت: در راستای تامین نیازهای استان کردستان ما این مهم را به عنوان یک اولویت اصلی در دستور کار قرار داده و تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری می کنیم.
مرادی با اشاره به استعدادها و ظرفیت های استان کردستان در بخش کشاورزی، عنوان کرد: در صورتی که منابع آبی مورد نیاز در اختیار مردم استان قرار گیرد می توان به توسعه بخش کشاورزی امیدوار بود.
وی در پایان گفت: انتظار می رود که بعد از بازدید صورت گرفته و برگزاری نشست با مسئولان و مدیران مرتبط در استان کردستان زمینه برای افزایش آب تخصیصی به استان فراهم شده و در نهایت شاهد رفع بخشی از دغدغه ها و نگرانی های مردم در این بخش باشیم.

شناسهٔ خبر: ۳۷۰۱۰۲۲ – یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ – ۰۹:۲۸لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13017

این خبر رو هم ببینید

توصیه ایران به حیدر علی‌اف چه بود؟

کمال خرازی گفت: از ابتدا توصیه ما به حیدر علی‌اف این بود که با همکاری‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =