خانه / سیاسی / پاسخ‌ مقامات وزارت نفت به ابهامات قراردادهای نفتی قانع کننده نبود

پاسخ‌ مقامات وزارت نفت به ابهامات قراردادهای نفتی قانع کننده نبود

اعضای کمیسیون انرژی ضمن رد ادعای مسئولان وزارت نفت مبنی بر ترک جلسه بررسی قراردادهای نفتی توسط اعضای این کمیسیون، تاکید کردند که پاسخ های مقامات این وزارتخانه قانع کننده نبوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از انتقادات مسعود میرکاظمی وزیر اسبق نفت به قراردادهای جدید نفتی در مصاحبه با مهر، سید مهدی حسینی رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی در جوابیه‌ای ادعا کرد که میرکاظمی در جلسه بررسی قراردادهای نفتی پس از طرح سوالات خود، جلسه را ترک کرده است.
بر همین اساس خبرنگار مهر موضوع مورد ادعای این مقام نفتی را از چند تن از نمایندگان عضو کمیسیون انرژی جویا شد.
حبیب آقاجری نماینده مردم ماهشهر و عضو کمیسیون انرژی در گفتگو با مهر  در این خصوص گفت: هیچ یک از اعضای کمیسیون جلسه را ترک نکردند.
وی افزود: جلسه بررسی قراردادهای نفتی هفته گذشته از ساعت ۲ تا ۴ در محل کمیسیون تلفیق برگزار شد و همه اعضا هم حضور داشتند.
آقاجری با بیان اینکه پاسخ های مسئولان وزارت نفت به سوالات مطرح شده قانع کننده نبود، گفت: هنوز هم این سوالات و ابهامات برای اکثریت اعضای کمیسیون پابرجاست.
عضو کمیسیون انرژی ادامه داد: حق حاکمیت جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفت در قراردادهای جدید نفتی مورد ابهام است. براساس قراردادهای جدید نفتی کمیته ای تشکیل خواهد شد که وزارت نفت و شرکت خارجی به صورت مساوی در این کمیته حق رای خواهند داشت که این امر حاکمیت شرکت نفت و جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال می برد.
وی «هزینه باز» بودن قراردادهای جدید نفتی را ابهام دیگر این قراردادها خواهند و گفت: طبق این قراردادها شرکت خارجی می تواند در حین کار هزینه های جدیدی اعلام کند که وزارت نفت نیز باید این هزینه ها را بپذیرد و پرداخت کند که این امر زمینه مفسده اقتصادی را فراهم می کند.
احمد سجادی نماینده مردم فریمان و دیگر عضو کمیسیون انرژی هم در گفتگو با مهر اظهار داشت: بررسی قراردادهای جدید نفتی در کمیسیون تلفیق با حضور اعضای کمیسیون انرژی، مسئولان وزارت نفت و مسئولان دستگاه های نظارتی برگزار شد.
وی با بیان اینکه این جلسه از ساعت ۱۴ تا ۱۶:۱۰ طول کشید، گفت: حسینی معاون حقوقی وزارت نفت در این جلسه حضور یافته و به سوالات نمایندگان پاسخ داد.
عضو کمیسیون انرژی اظهار داشت: موارد متعددی از سوی نمایندگان به عنوان ایرادات قراردادهای جدید نفتی مطرح شد و آقای میرکاظمی با سابقه حضور در مقام وزارت نفت کاملا مسلط به بحث این ایرادات را مطرح کرد و تا آخر جلسه به پاسخ های مسئولان وزارت نفت گوش داد.
سجادی با تاکید بر اینکه پاسخ مسئولان وزارت نفت به ابهامات موجود قانع کننده نبود گفت: هیچ یک از اعضای کمیسیون انرژی قبل از ختم جلسه، کمیسیون تلفیق را ترک نکردند.
شناسهٔ خبر: ۲۹۷۵۲۰۶ – دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ – ۱۰:۲۶
 

شناسه خبر : 14929

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هفت =