خانه / سیاسی / پاسخ کنگره آمریکا به درخواست مسعود بارزانی

پاسخ کنگره آمریکا به درخواست مسعود بارزانی

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در پاسخ به درخواست رئیس اقلیم کردستان مبنی بر خارج کردن نام اعضای حزب اتحادیه میهنی و حزب دموکرات کردستان عراق از لیست سیاه گفت: این دو حزب اشتباهی در لیست گروه های تروریستی درج شده اند

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در پاسخ به درخواست رئیس اقلیم کردستان مبنی بر خارج کردن نام اعضای حزب اتحادیه میهنی و حزب دموکرات کردستان عراق از لیست سیاه گفت: این دو حزب اشتباهی در لیست گروه های تروریستی درج شده اند.
به نقل از سایت خبری خندان، اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا درپاسخ به درخواست مسعود بارزانی مبنی بر حذف نام اعضای حزب دموکرات و اتحادیه میهنی در لیست ترور آمریکا گفت: نام دو حزب به عنوان گروه های تروریست اشتباهی در این لیست درج شده است، چرا که این دو حزب سالهاست مایه ایجاد ثبات و آرامش و برقراری صلح در این منطقه بوده اند.
وی افزود:القاعده و شاخه های وابسته به آن در سراسر خاورمیانه و خصوصاً در این منطقه دست به فعالیتهای تروریستی میزنند، پس لازم ست کنگره آمریکا نسبت به رفع این مشکل ترتیب اثر دهد و این مسئله بازنگری و در ذکر نام احزاب تجدید نظر کند زیرا درج نام آنها در لیست سیاه به روابط آمریکا با کردها صدمه می زند.
دراین رابطه، برت مکگورک، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور عراق گفت: حزب دموکرات و اتحادیه میهنی سالهاست دوست و همپیمان ما هستند، می بایست در اولین فرصت نام این دو حزب از لیست سیاه آمریکا حذف شود که برای عملی کردن چنین تصمیمی، پروسه قانونی باید طی شود.
وی افزود رفع این مشکل در حوزه اختیارات ما نیست بلکه کنگره می تواند این مشکل را حل کند، و ما برای حل این مسئله حمایت خود را علناً اعلام می کنیم.
مدتی پیش مسعود بارزانی،دبیر کل حزب دموکرات کردستان عراق سفر خود را به آمریکا لغو کرد. بعدا در رسانه اعلام شد که وی در اعتراض به درج نام این حزب در کنار اسامی گروه‌های تروریستی از سوی آمریکا، سفر خود به این کشور را لغو کرده است .
شایان ذکر است بعد از ۱۳ سال هنوز اعضای حزب دموکرات و اتحادیه میهنی در لیست ترور آمریکا قرار دارند و مشکلاتی در صدور ویزا برای آنها بوجود می آید.
 
کد مطلب: ۵۸۵۹۳  |  تاريخ: ۱۳۹۲/۱۱/۱۹  |  ساعت: ۲۲ : ۲۵ / کردپرس

شناسه خبر : 19519

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 7 =