خانه / جریانات تکفیری / پخش «بانوی بهشت» در رسانه های ایران ممنوع شد

پخش «بانوی بهشت» در رسانه های ایران ممنوع شد

انتشار تیزر فیلم انگلیسی «بانوی بهشت» در سایت های خارجی، سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) را بر آن داشت که با تفرقه‌ افکنانه خواندن این فیلم، انتشار آن را در رسانه‌ های داخلی ممنوع اعلام کند.

روابط عمومی ساترا اعلام کرده است، «این فیلم به دلیل داشتن محتوایی با موضوعات نفرت‌ پراکنی، تفرقه افکنی، تهییج تعصبات نژادی و به منظور توهین به مذاهب اسلامی، وحدت جهان اسلام را مورد حمله قرار می‌ دهد و کاملا ناقض دستورالعمل‌ های محتوایی ساتراست، به همین علت انتشار آن در همه رسانه‌ های صوت و تصویر فراگیر ممنوع است.»

«بانوی بهشت» عنوان فیلمی است که تا چند روز آینده به نمایش درمی آید. این فیلم به واقعه غدیر و شهادت حضرت زهرا(س) به نویسندگی الحبیب روحانی ساکن لندن می پردازد.

انتشار تیزر این فیلم در سایت های سینمایی دنیا در حالی اتفاق افتاده است که مسلمانان این روزها و در ایام فاطمیه، در غم از دست دادن یگانه بانوی دو عالم، اسوه صبر و تقوی حضرت فاطمه(س) عزادار هستند.

این فیلم یک درام اکشن و تاریخی انگلیسی ـ آمریکایی است و در معرفی آن آمده است: «دو داستان مشابه اما با هزار و چهارصد سال فاصله. یک کودک عراقی پس از اینکه مادرش را در یک کشور جنگ‌زده از دست داد، با شنیدن داستان حضرت فاطمه (س)، اهمیت و قدرت صبر را درک کرد»

همچنین ساترا به دلیل آنچه «ممنوع بودن محتوای نفرت‌ انگیز در ادبیات حقوقی بین‌ المللی» عنوان کرده، اعتراض خود را به نهادهای بین‌ المللی با استناد به قوانین بالادستی و شرایط استفاده (Terms of Use) اعلام کرده است و از طرق حقوقی پیگیر آن خواهد بود.

شناسه خبر : 24306

این خبر رو هم ببینید

یادی از علامه تقی جعفری و حضورش در کردستان/ شهباز محسنی

دانشجوی مقطع کارشناسی که بودم علاوه بر کلاس های دانشکده، در جلسات و سخنرانی های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =