خانه / اجتماعی / پرداخت بیش از ۷۳ میلیاردتومان به ۷۷ طرح اشتغال فراگیر در کردستان

پرداخت بیش از ۷۳ میلیاردتومان به ۷۷ طرح اشتغال فراگیر در کردستان

سنندج- مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: تاکنون ۷۳ میلیاردو ۸۰۵ میلیون تومان به ۷۷ طرح اشتغال فراگیر در استان پرداخت شده که میزان اشتغالزایی آن ها۷۵۰ نفر بوده است.


به گزارش خبرنگارمهر، برهان صلواتی شامگاه دوشنبه در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، به بیان گزارشی از وضعیت طرح های اشتغال فراگیر، کارورزی، اشتغال روستایی پرداخت و گفت: تعداد طرح های اشتغال فراگیر ارجاعی به بانک های استان ۲ هزار و ۳۱طرح به مبلغ ۹۴۳ میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه سامانه کارآ سال گذشته با تاخیر در استان راه اندازی شد، عنوان کرد:  ۴ هزار و ۳۹۰ طرح توسعه پایدارروستایی با تسهیلات ۸ هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان در سامانه ثبت نام کردند.

وی میزان اشتغال پیش بینی شده را ۱۶ هزار و ۵۳۹ نفر ذکر کرد و افزود: ۷۰ درصد ثبت نام ها در سامانه کارآ مربوط به طرح توسعه پایدار روستایی بوده است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کردستان بیان کرد: ۴۸۸ طرح اشتغال فراگیر به مبلغ ۱۶۴ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲ هزار و ۴۰۳ نفر به بانک های استان معرفی شده است.

صلواتی ادامه داد: از تعداد طرح های مذکور ۷۳ میلیاردو ۸۰۵ میلیون تومان به ۷۷ طرح پرداخت شده است که میزان اشتغالزایی آن ۷۵۰ نفر بوده است.

وی اضافه کرد:  ۷۴۲ طرح توسعه پایدار روستایی به مبلغ ۱۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بانک ها معرفی شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین طرح های توسعه پایدار روستایی به ترتیب در بخش های کشاورزی، صنعت،فناوری اطلاعات و گردشگری بوده است، عنوان کرد: از تعداد طرح های مذکور به ۷ طرح یک میلیاردو۱۷۱ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کردستان اظهارداشت: در بخش مشاغل خانگی هم ۲ هزار و ۲۳۴ طرح به مبلغ ۱۳ میلیاردو۲۶۰ میلیون تومان به بانک ها  معرفی شدند.

صلواتی ادامه داد: هزار و ۴۳۲ طرح به مبلغ ۸ میلیاردو۴۰۰ میلیون تومان به متقاضیان مشاغل خانگی پرداخت شده است.

وی اظهارداشت: ۹ هزار و ۶۳۲ نفر در استان سال گذشته در طرح کارورزی ثبت نام و ۸۰۴ نفر هم قرارداد با کارفرمایان را منعقد کردند.

شناسه خبر : 21572

این خبر رو هم ببینید

استاندار کردستان: مدیریت واحد در مرز باشماق مریوان هنوز به نتیجه نرسیده است

سنندج – استاندار کردستان گفت: در حال حاضر بهم ریختگی و ناهماهنگی های بسیاری در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 2 =