خانه / سیاسی / پس از ارائه گزارش به کمیسیون امنیت ملی عراقچی: توافق جامع تا قبل از ۳ آذر شدنی است

پس از ارائه گزارش به کمیسیون امنیت ملی عراقچی: توافق جامع تا قبل از ۳ آذر شدنی است

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: اگر طرف مقابل حسن‌نیت داشته و مقداری هم به ایده‌های جمهوری اسلامی ایران توجه بیشتری نشان دهد، می‌توانیم در موعد مقرر و تا قبل از ۳ آذر به نتیجه برسیم و این کار شدنی است

به گزارش خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای با بیان اینکه هنوز در همه موضوعات بین دو طرف اختلاف وجود دارد، گفت: اگر طرف مقابل حسن نیت داشته و مقداری هم به ایده‌های جمهوری اسلامی ایران توجه بیشتری نشان دهد، می‌توانیم در موعد مقرر به جمع بندی برسیم.
 
عراقچی با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای گفت: اگر طرف مقابل حسن نیت داشته و مقداری هم به ایده‌ها و گزینه‌های جمهوری اسلامی ایران توجه بیشتری نشان دهد، می‌توانیم در موعد مقرر و تا قبل از ۳ آذر به جمع بندی و نتیجه برسیم که البته این کار نیز شدنی است.
 
وی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به اختلافات موجود بین ایران و ۱+۵ گفت: هنوز در همه موضوعات بین دو طرف اختلاف وجود دارد و تاکنون هیچ توافقی حاصل نشده است.
 
عراقچی افزود: با این حال در خصوص این اختلافات، ایده‌های مختلفی مطرح و گزینه‌های مختلفی بررسی شده که این روند در نشست بعدی هم ادامه خواهد داشت.
 
وی با اشاره به راهکارهای مطرح شده برای حل پرونده هسته‌ای مبنی بر خروج اورانیوم غنی سازی شده از ایران توضیح داد: هیچ یک از حدس و گمان‌هایی که در حال حاضر در رسانه‌ها مطرح می‌شود صحت ندارد؛ تاکنون هیچ موردی توافق نشده و مطالب مطرح شده مورد تایید نیست.
 
معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه با اشاره به تولید سانتریفیوژ با دور بالا به عنوان دستاورد جدید هسته‌ای ایران، با بیان اینکه مسلما تمام دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران پشتوانه محکم تیم ایرانی در مذاکرات بوده و خواهد بود، تصریح کرد: این دستاورد جدید تاثیری مثبت در مذاکرات دارد که تیم ایرانی با اتکا به این دستاوردها مذاکرات را با قوت بیشتری ادامه خواهد داد.

شناسه خبر : 17361

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 16 =