خانه / سیاسی / پس از دیدار با لیلا زانا و سرّی ثریا؛ دو درخواست مهم اوجالان از مسعود بارزانی

پس از دیدار با لیلا زانا و سرّی ثریا؛ دو درخواست مهم اوجالان از مسعود بارزانی

رهبر زندانی پ.ک.ک نامه‌ای برای رییس اقلیم کردستان عراق نوشته و قرار است این نامه طی روزهای آتی از سوی دو نماینده ی کُرد ترکیه به اربیل برده شود.

 
رهبر زندانی پ.ک.ک نامه‌ای برای رییس اقلیم کردستان عراق نوشته و قرار است این نامه طی روزهای آتی از سوی دو نماینده ی کُرد ترکیه به اربیل برده شود.
به گزارش کردپرس، بعدازظهر امروز در چهارچوب مذاکرات صلح بین ترکیه و پ.ک.ک و برای پانزدهمین بار، هیات نمایندگان کُرد اجازه یافتند که در جزیره ی ایمرالی با عبدالله اوجالان رهبر زندانی پ.ک.ک دیدار کنند.
دفتر مرکزی حزب صلح و دموکراسی ترکیه (BDP) در آنکارا در خبر کوتاهی که نسخه ای از آن را برای کردپرس ارسال نموده، در مورد دیدار امروز نوشته است: «در دیدار دو ساعت و نیمه ی امروز، مسائل مهمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. جناب اوجالان در این دیدار اعلام کرد که نامه ای برای جناب مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق نوشته و این نامه را به وزارت داگستری ترکیه تحویل داده است تا پس از بررسی، نامه در اختیار لیلا زانا و سری ثریا اُندر قرار گرفته و به اربیل برده شود. وی در این نامه از رییس اقلیم درخواست کرده که از کردهای سوریه حمایت کند و برای برگزاری کنگره ی ملی کُرد نیز اقدام کند. وی همچنین اعلام کرد که مذاکرات صلح اهمیت ویژه ای دارد و دولت ترکیه نباید این مقطع سیاسی مهم را قربانی منافع زودگذر انتخاباتی کند».
اوجالان در این دیدار به لیلا زانا و سری ثریا اطلاع داده که به زودی چند هیات سیاسی با وی ملاقات می کنند. صلاح الدین دمیرتاش رهبر حزب صلح و دموکراسی نیز در دیدار با خبرنگاران اعلان کرد که طی روزهای آتی هیات هایی از روزنامه نگاران و فرزانگان صلح با اوجالان دیدار می کنند.

شناسه خبر : 19579

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =