خانه / سیاسی / پشیمان‌ها کی رای داده‌اند که حالا پشیمان شده اند

پشیمان‌ها کی رای داده‌اند که حالا پشیمان شده اند

سخنگوی‌دولت درباره کمپین ما پشیمان هستیم در اعتراض به سیاست‌های دولت در شبکه‌های اجتماعی گفت: اینهایی که گفتند ما پشیمان هستیم کی رای داده‌اند که حالا پشیمان هستند.


محمدباقر نوبخت صبح امروز در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران گفت: سالروز میلاد پربرکت حضرت عیسی مسیح(ع) را به مسیحیان جهان به ویژه هموطنان پر عاطفه مسیحی تبریک می گوییم.

وی با اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ افزود: قیمت تخم مرغ به عنوان یکی از اقلام غذایی مردم روال با ثباتی را در چهار ماهه نخست سال جاری داشته است. اما از مرداد با توجه به کاهش تولیدات داخلی نه تنها قدرت صادرات خود را از دست دادیم بلکه مشکل آنفولانزا روی میزان تولید ما و برخی کشورها اثر سوء گذاشت. آنفولانزایی که ما و برخی کشورها درگیر آن شدیم باعث شد برای حفظ سلامت مردم نسبت به معدوم کردن مرغ ها اقدام کنیم و در این راستا ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن مرغ تخم گذار معدوم شد.

نوبخت گفت: ۱۴ تا ۲۰ درصد از نیاز ما را این میزان مرغ معدوم شده تامین می کرد.

سخنگوی دولت گفت: دولت ۳۰ میلیارد تومان برای جبران این خسارات را در سال گذشته پرداخت کرد و  امسال هم ۱۰۰ میلیارد تومان برای جبران این خسارات پرداخت کردیم.

نوبخت گفت: از سوی وزارت کشاورزی تصمیم گرفته شد مجوز واردات ۱۹ هزار تن صادر شد الان هم برای ۱۱۰ تن مجوز در حال صادر شدن است. رئیس جمهور هم دستور دادند این مسئله به سرعت رسیدگی شود.

نوبخت گفت: دولت پیشنهاد داده برای حل مشکلات پیش آمده وزارت صنعت معدن و تجارت از وزارت بازرگانی جدا شود. این طرح را با دو فوریت به مجلس ارائه کردیم.

دولت در برابر تورم و افزایش قیمت ارز مقاومت می کند

سخنگوی دولت تصریح کرد: در سال ۹۷ هم دولت خود را موظف به مهار تورم می داند دولت در برابر تورم و افزایش قیمت ارز مقاومت می کند. دولت به آرامش مردم و ثبات اقتصادی توجه می کند.

وی با اشاره به اصلاح پرداخت یارانه ها گفت: حتی یک ریال از منابع درآمدی از محل یارانه به خزانه دولت واریز نخواهد شد هر پولی وجود داشته باشد به جامعه برمی گردد ممکن است به صور مختلف باشد تا به عدالت نزدیکتر شود.

وی درباره سپرده گذاران موسسات مالی گفت: قطعا استیفای حق خواهد شد. اما از یک سوراخ مگر چندبار باید گزیده شد. من از بانک مرکزی سپاسگذارم که اعلام کرد یکی از این موسسات که وعده سودهای بالا را می داد مجوز ندارد.

نوبخت گفت: نسبت به تعیین تکلیف این موسسات اقدام خواهد شد. رئیس جمهور مصمم است و دستورات لازم را به بانک مرکزی داده تا باقی مانده مشکلات در این حوزه حل شود.

سال آینده درآمد ناشی هدفمندی یارانه ها صرف اشتغال می شود

وی درباره منابع حاصل از افزایش حامل های انرژی گفت: دولت در سالهای گذشته از مجوز افزایش حامل های انرژی استفاده نکرد در حالی که براساس قانون این اصلاح قیمت حق دولت است. دولت ریالی از این پول را به خزانه نیاورده و هرسال بین ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومان از خزانه را روی درامدهای حاصل از افزایش حامل های انرژی گذاشت و یارانه پرداخت کرد اما برای سال اینده دولت تصمیم دارد این درآمد را صرف ایجاد اشتغال کند.

وی گفت: برای سال آینده تصمیم داریم ۱۷ هزار و ۹۰۰ میلیاردی که به واحدهای تولیدی داده بودیم تا ۷۵ هزار میلیارد تومان افزایش دهیم که تا ۱۷ هزار میلیارد تومان آن را از محل اصلاح قیمت ها تامین کنیم تا تامین اشتغال همراه با فشار بیشتر بر مردم همراه نشود.

نوبخت گفت: هر رقمی از افزایش قیمت حامل های انرژی به دست آید حداقل ۶۰ هزار میلیارد تومان به آن اضافه می کنیم تا در بخش اشتغال مورد استفاده قرار گیرد.

مقام سازی محله به محله در دستور کار دولت

وی با اشاره به بازسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده گفت: تصمیم داریم بافت های فرسوده را از طریق بازسازی با برنامه‌های مدون شده دولت محله به محله مقاوم سازی کنیم. این امر خود اشتغال زایی فراوانی به دنبال خواهد داشت.

اینهایی که گفتند ما پشیمان هستیم کی رای داده‌اند که حالا پشیمان هستند

سخنگوی‌دولت درباره کمپین ما پشیمان هستیم در اعتراض به سیاست‌های دولت در شبکه‌های اجتماعی گفت: دولت متعلق به همه مردم است و ما از نظر مردم آگاه هستیم؛ ما می دانیم که عده‌ای لباس نقد پوشیده‌اند و هیچوقت هم کنار دولت و ملت نبوده‌اند؛ اینهایی که گفتند ما پشیمان هستیم کی رای داده‌اند که حالا پشیمان هستند.

سخنگوی دولت واحدهای تولیدی کوچک، بخش کشاورزی، کشت های گلخانه ای، گیاهان دارویی و حمل و نقل از جمله بخش هایی است که درآمد حاصل از این محل در این بخش ها هزینه خواهد شد.

نوبخت درباره تغییر تقویم آموزشی گفت: چنین چیزی برای تغییر تقویم آموزشی در دست دولت نیست.

وی درباره افزایش عوارض خروج گفت: این تصمیمی نبود که فقط با یک هدف گرفته شود. چند نفر از کشور خارج می شوند، چقدر با خود ارز می برند.از یک طرف می گوییم تولید داخل از طرف دیگر در جریان این سفرها که ۷ تا ۸ میلیارد دلار پول نقد با خودشان می برند چمدان های خود را پر می کنند وارد کشور می کنند البته همه اینگونه نیستند و ما معتقدیم واقعا برخی از مردم نیازمند سفر هستند. اما باید جواب کارگران خود را بدهیم که می گویند ما پوشاک تولید می کنیم اما بازار ما از کالاهای خارجی اشبا شده است.

نوبخت گفت: خیلی ها مستحق پرداخت این میزان عوارض نیستند مثل دانشجوها که دولت همه این مسائل را می بیند.

وی درباره شفافیت اطلاعات گفت: خیلی از چیزهایی که به چشم نمی آید دولت برحسب وظایف خود آن را انجام داد. امروز بودجه این است و همه می توانند جزئیات آن را ببینند. دولت هم انتظار دارد که در زمینه های مختلف از سوی مردم مورد کمک قرار گیرد.

شناسه خبر : 20880

این خبر رو هم ببینید

شرایط در جنگ اقتصادی عادی نیست/ قیمت کالاها در بازار متعادل باشد

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز یک نوع جنگ اقتصادی و روانی است و نمی‌توانیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 19 =