خانه / سیاسی / پوتین: روسیه به دنبال ایجاد روابط دوستانه با کشورهای اسلامی است

پوتین: روسیه به دنبال ایجاد روابط دوستانه با کشورهای اسلامی است

رئیس جمهور روسیه در پیامی به چهارمین نشست استراتژیک روسیه و اسلام اعلام کرد که مسکو درپی ایجاد روابط دوستانه با کشورهای اسلامی است.


تاس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در پیامی به چهارمین نشست گروه بین المللی استراتژیک روسیه و اسلام، اظهار داشت که مسکو اهمیت بسیار زیادی برای همکاری با کشورهای اسلامی قائل است.

پوتین گفت: برای فدراسیون روسیه بسیار مهم است که روابط دوستانه با کشورهای اسلامی در سطوح دوجانبه و درون سازمان همکاری اسلامی تقویت کند. مواضع ما نسبت به بسیاری از مسائل ضروری در دستور کار جهانی و منطقه ای بسیار نزدیک است. ما به طور مشترک به دنبال ایجاد یک نظم جهانی عادلانه و دموکراتیک بر اساس حاکمیت قانون و آزاد شدن از هر گونه اشکال حکومت های قدرتمند و یا فشار اقتصادی و اطلاعاتی، هستیم.

وی افزود: مسکو و کشورهای جهان اسلام همکاری سازنده اقتصادی، علمی و فنی و بشردوستانه و مشارکت در حل منازعات منطقه ای و در شرایط بحرانی دارند. جلسه فعلی گروه به یک مسئله بسیار جدی اختصاص دارد که مبارزه با تروریسم و ایدئولوژی افراطی و هماهنگ کردن تلاش ها در زمینه های آموزش و روشنگری در این خصوص، با تلاش جوانان است.

شناسه خبر : 22213

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =