خانه / سیاسی / پیام دکتر عثمانی به مردم بوکان؛ رفتار قانونی تنها راه حمایت از مردم مظلوم کوبانی

پیام دکتر عثمانی به مردم بوکان؛ رفتار قانونی تنها راه حمایت از مردم مظلوم کوبانی

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در پیامی خطاب به موکلانش در این شهرستان در خصوص حمایت از کوبانی، از آنها خواست هوشیار باشند و قانونی عمل کنند.
 

 
متن کامل پیام ” محمد قسیم عثمانی” که پنج شنبه منتشر شد، به شرح زیر است:
مردم آگاه، قدردان و فرهیخته بوکان
ضمن سلام به محضر شما مردم متدین و انقلابی بوکان و ابراز همدردی با شما خوبان و با تشکر از احساس مسئولیت دینی و انسانی و نوع دوستی شما که در بین ملت ایران ریشه ی تاریخی و فطری دارد به استحضار میرساند گروهک تروریستی و ضد بشری داعش اینبار مردم بی دفاع کوبانی را مورد حملات وحشیانه ی خود قرار داده است که دیدن صحنه ی این جنایات دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد و الحق این گروه دست نشانده امریکا و صهیونیست، به دشمن شماره یک “کردها” تبدیل شده است و بر همین مبنا انزجار ما کردها از این گروهک ضد بشری بیش از سایر اقوام و ملتهاست ولی باید به هوش بود که این احساس تنفر از داعش و هم پیمانانش در ترکیه و ممالک عربی، به روش غیر قانونی و به روشهای احساسی مورد پیگیری قرار نگیرد چرا که روش کار باید کاملاً قانونی، مدنی و اصولی انتخاب شود.
 بنده به عنوان نماینده و صدای شما در خانه ملت فریاد مظلومیت مردم کوبانی را سر داده ام که متن آن در این سایت و سایر خبرگزاریهای ملی و محلی آمده است.
در این میان بعضی از شبکه های ماهواره ای نیز به دنبال سواستفاده از احساسات پاک مردم و جوانان خوب ما هستند و می خواهند از موج احساسات مردمی، منافع خود را تأمین و برای امنیت ارزشمند ما مسئله ایجاد کنند لذا منطق حکم میکند که به هیچوجه تحت تأثیر دعوت غیر قانونی اغیار و شبکه های بیگانه قرار نگرفته و از هر گونه تجمع غیر قانونی بپرهیزیم تا مشکلی متوجه هیچیک از جوانان خوبمان نشود و امنیت شهر در دوره مدیریت فرماندار دولت تدبیر و امید دچار خدشه و آسیب نگردد.
قطعأ کمک های انسان دوستانه دولت در این مسیر راهگشاتر از اقدامات نسنجیده و فراقانونی خواهد بود که امید است سایر کشورهای مسلمان و مستقل دنیا از این رفتار کشورمان درس بگیرند و در عمل به یاری مظلومان کوبانی بشتابند.
تجمع در فضای باز میتواند مورد سواستفاده کسانی قرار گیرد که آرامش شهر و منطقه ما را برنمی تابند و به دنبال حاشیه سازی و چالش آفرینی هستند که باید با قانونمندی مردم هوشیار ما از حضور در تجمعات غیر قانونی پرهیز نموده و بهانه به دست دشمنان ملت ندهند و بستر خرابکاری برای عده ای خاص فراهم نسازند.
این نگرانی وجود دارد که دشمنان امنیت و آسایش ملت، فضای موجود را به انحراف بکشانند و از احساسات جوانان نیک نیت و خوش طینت ما سواستفاده نمایند کما اینکه در گذشته نیز مسبوق به سابقه بوده است.
 البته در صورت احساس نیاز به برگزاری همایش و تحلیل شرایط منطقه، با اخذ مجوز از مراجع ذیربط در یکی از دانشگاههای شهرستان اقدام خواهد شد تا زوایا و انگیزه های وحشی گری های داعش علیه کرد های سوریه مورد بررسی و دلایل رفتار مبهم و مضر ترکیه مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.
بدیهی است که در صورت ضرورت و اعطای مجوز از مراجع ذیربط، دانشگاه مجری، زمان و نحوه شرکت در همایش را برای عموم اعلام خواهد کرد. در پایان از حسن همکاری و همراهی مردم آگاه و جوانان فرهیخته بوکان کمال تشکر را داشته و امیدوارم خداوند متعال مکر مکاران داعشی را به خودشان برگرداند.
والسلام علیکم و رحمة الله

شناسه خبر : 17493

این خبر رو هم ببینید

افشاگری فعال اماراتی: مخالفت با عادی سازی روابط در امارات ۱۰ سال حبس و جریمه سنگین دارد

یک فعال اماراتی فاش کرد طرفداران عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در کشور امارات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 8 =