خانه / اجتماعی / پیروی از راه و روش پیامبر تشکیل جامعه سالم ومترقی رابه دنبال دارد

پیروی از راه و روش پیامبر تشکیل جامعه سالم ومترقی رابه دنبال دارد

سنندج-خبرگزاری مهر: امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: پیروی مسلمانان از راه و روش رسول الله موجب ایجاد و تشکیل جامعه ای سالم و مترقی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه سنندج به بیان مطالبی در خصوص معراج پیامبر اکرم(ص) و وحدت مسلمانان پرداخت و گفت: حضرت محمد(ص) به فرمان خداوند متعال در یک شب از مسجد الحرام به مسجد الاقصی تشریف آوردند و از آنجا هم به آسمان ها عروج کردند.
وی با بیان اینکه آیاتی در سوره های اسرا و نجم به صراحت درمورد معراج رسول الله  مطالبی بیان شده است، اظهارداشت: با توجه به آیات قرآن کریم هدف اصلی معراج خاتم انبیا نشان دادن آیات الهی به پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) بوده است.
وی عنوان کرد: مسلمانان باید همواره در زندگی خود شخصیت و مکارم اخلاقی رسول گرامی اسلام را الگوی خود قرار دهند تا بدین گونه شاهد وجود جامعه ای سالم، نیکو ومترقی باشیم.
امام جمعه  سنندج  پرهیزکاری، راستگویی و امانتداری را از ویژگی های بارز و برجسته حضرت محمد(ص) خواند و بیان کرد: مهمترین علل جذب مردم به سوی پیامبر و دین اسلام وجود اخلاق و رفتار پسندیده و حسنه آن بزرگوار بوده است.
ماموستا خدایی احترام به عقاید مذاهب مختلف دین مبین اسلام را ضروری خواند و افزود: آنچه امروز می تواند منجر به تحقق اهداف دشمنان اسلام شود وجود تفرقه و اختلاف بین مذاهب اسلامی است.
وی عنوان کرد: هنگامی که مسلمانان بر اتحاد و انسجام میان خود محکم بایستند هیچ قدرتی توان خدشه وارد کردن بر عزم راسخ آنها را نخواهد داشت.
وی در بخش دیگری از سخنانش با محکوم کردن کشتار مسلمانان بی گناه و مظلوم یمن گفت: دین مبین اسلام با کشتار و خونریزی مخالف است و همواره بر ایجاد صلح و دوستی میان جوامع مختلف تاکید می کند.
امام جمعه سنندج بیان کرد: جنایت هایی که امروز در بسیاری از کشورهای اسلامی شاهد آن هستیم همواره با دسیسه و ترفند استکبار جهانی برای نشان دادن چهره خشنی از اسلام و ممانعت از گرویدن به این دین الهی در اقصی نقاط دنیا صورت می گیرد.

شناسه خبر : 7721

این خبر رو هم ببینید

سقز، شهر هزار صحنه/ ابراهیم محمدحسینی*

نام سقز، زبانزد عام و خاص است؛ این شهرت به دلایل مختلفی است که صاحب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =