خانه / سیاسی /  پ.ک.ک، اردوغان و حزب عدالت و توسعه را مسئول قتل عام “اورلاندو” می داند

 پ.ک.ک، اردوغان و حزب عدالت و توسعه را مسئول قتل عام “اورلاندو” می داند

سرویس ترکیه- پ.ک.ک در بیانیه ای رجب طیب اردوغان و حکومت ترکیه را مسئول قتل عام اورلاندو و عملیات های ترویستی داعش در سراسر جهان معرفی کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از TimeTurk، شورای رهبری پ.ک.ک با انتشار بیانیه ای در خصوص قتل عام اولاندو آمریکا ضمن تسلیت به مردم آمریکا و خانواده قربانیان این حادثه عنوان کرده است: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و حزب عدالت و توسعه هر اندازه هم که انکار کنند نه تنها مسئول کشتارهایی هستند که داعش و القاعده در خاورمیانه و کردستان صورت می دهد بلکه مسئول قتل عام های پاریس، بروکسل و ایالات متحده آمریکا نیز هستند. آمریکا نیز این واقعیت را بخوبی می داند. دولت ترکیه برای مقابله با همکاری حرکت های کردی با اروپا و آمریکا به گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) کمک می کند. ترکیه آشکار از این تز حمایت می کند که اگر شما از پ.ک.ک و کردهای سوریه حمایت کنید من هم شما را به داعش خواهم فروخت. تمام جهانیان می دانند که دولت ترکیه از گروه های تروریستی مانند داعش و القاعده در این راستا استفاده ابزاری می کند.
در ادامه این بیانیه آمده است: امروزه حاکمیت حزب عدالت و توسعه تنها حمایت های لجستیکی و سیاسی از این گروه های تروریستی انجام نمی دهد بلکه صدور ایدئولوژی، اقدامات حمایتی و مشروعیت سازی را نیز انجام می دهد. طیب اردوغان و حزب عدالت و توسعه با تمام کسانی که متفاوت می اندیشند و تمام گروه هایی که به دموکراسی اعتقاد دارند دشمنی پیشه کرده است.

کد مطلب: ۱۰۸۰۴۹لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13073

این خبر رو هم ببینید

احتمالا جو بایدن نسبت به ترامپ بیشتر از کردها طرفداری خواهد کرد

دکتر فابریس بالانشه به خبرگزاری کردپرس گفت: احتمالا جو بایدن، رییس جمهور جدید آمریکا، نسبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + ده =