خانه / اجتماعی / چهره ها در کردستان آرایش سیاسی می گیرند؛ بازار داغ انتخابات در فضای مجازی/تبلیغات زیرپوست شهر ادامه دارد

چهره ها در کردستان آرایش سیاسی می گیرند؛ بازار داغ انتخابات در فضای مجازی/تبلیغات زیرپوست شهر ادامه دارد

سنندج – چندین ماه تا برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده ولی این روزها بازار انتخابات در استان کردستان حسابی داغ شده است.


به گزارش پايگاه اطلاع رساني کردنور، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ماه برگزار می شود و در حالی که هنوز هفت ماه تا زمان برگزاری انتخابات باقی است ولی چهره ها و افراد فعال در تلاش اند با روش ها و شیوه های مختلفی فرصتی برای حضور در صندلی های سبز پارلمان برای خود فراهم کنند.

این روزها افراد با عناوین مختلف کارشناسی و استاد و مدرس با تبلیغات در فضای مجازی و واقعی عزم خود را برای حضور در کارزار انتخابات جزم کرده و در این مسیر از تمامی ظرفیت های در اختیار بهره برداری می کنند.

در حالی که هنوز به صورت رسمی و مشخص نمی توان از چهره های شاخص برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی از پنج حوزه انتخابیه استان کردستان سخنی به میان آورد ولی به صورت طبیعی علاوه بر شش نماینده فعلی، شماری از نمایندگان ادوار نیز از چهره های مشخص برای حضور در این عرصه هستند.

استعفای ۱۱ نفر از مدیران و مسئولان برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم در کردستان

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان چندی قبل از استعفای ۱۱ نفر از مدیران و مسئولان استان و البته سایر استانهای کشور برای حضور در انتخابان یازدهم مجلس شورای اسلامی از پنج حوزه انتخابیه استان کردستان خبر داده بود.

حسین خوش اقبال عنوان کرد: ۱۱ نفر در مهلت قانونی برای کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی در حوزه های مختلف انتخابیه استان کردستان از سمت خود استعفا دادند.

وی با بیان اینکه این افراد جزء مشمولان ماده ۲۹ قانون انتخابات بودند، گفت: آنان در استان های مختلف کشور دارای سمت بودند و طبق بررسی های ستاد انتخابات کردستان پیش بینی می شود استعفاهای آنان برای شرکت در حوزه های انتخابیه این استان باشد.

وی اضافه کرد: طبق برنامه زمانبندی انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، نامزدهای انتخاباتی تا ۱۶ خرداد سال جاری برای استعفای از سمت اجرایی خود مهلت داشتند.

البته در کنار اظهار نظر رسمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان، این روزها در فضای مجازی و البته در محفل و مجالسی که البته هر روز بر تعدادشان افزوده می شود نیز افراد مختلفی خود را کرده و با این گونه عرضه شدن ها قصد جدی برای ورود به انتخابات مجلس یازدهم از حوزه های انتخابیه کردستان را دارند.

هم اکنون شش نماینده فعلی استان کردستان از پنج حوزه انتخابیه تمامی فعالیت ها و برنامه های کاری خود را صرف فعالیت های تبلیغاتی می کنند و در همین راستا از تمامی توان خود برای حضور در بین مردم البته آن هم در مناطق روستایی بهره می گیرند.

از سوی دیگر حضور بالغ بر ۲۵ نماینده ادوار کردستان از حوزه های مختلف این استان برای حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تقریباً قطعی به نظر می رسد، چرا که این افراد که البته تمامی آنها بعد از دوره نمایندگی مرکز نشین شده اند، این روزها بیش از دیگر زمان ها در شهرهای خود آفتابی شده و البته پای ثابت بعضی از برنامه ها هستند.

صف طولانی چهره ها برای شرکت در مراسم های ختم

از میان مدیران ادارات و سازمان های دولتی استان کردستان مدیرکل سابق استاندارد کردستان، دادستان سنندج و دو سه نفر از بخشداران و البته مدیران شهرستانی به صورت رسمی و برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال جاری استعفا دادند.

این روزها در کنار تبلیغات مرسوم یعنی حضور در نشست ها، جلسات و محفل های مختلف فرهنگی، ادبی و البته ورزشی حضور در مجلس ختم افراد متوفی با هر درجه و میزانی از اعتبار و جایگاه مردمی به یکی از بهترین روش ها در راستای معرفی افراد تبدیل شده است.

این روزها در مناطق شهری و روستایی استان کردستان هر فردی که فوت می کند صفی طولانی از چهره ها شکل می گیرد که هر کدام برای تسلیت گفتن از دیگری پیشی می گیرند و اگر این فرد مشهور و دارای پایگاه مردمی بهتری نیز باشد، بازار کارت های تسلیت نیز به اوج خود می رسد.

استفاده از فضای رسانه ای در قالب الکترونیکی و حتی کاغذی نیز از دیگر روش ها و شیوه های مطرح شدن افراد برای حضور در رقابت های انتخاباتی است به گونه ای که این روزها در گوشواره نشریات محلی و ویژه نامه های استانی نشریات سراسری در کردستان یادداشت نویس ها به شدت افزایش پیدا کرده اند.

افراد مختلفی که البته تا دیروز شاید هیچ اعتقادی به یادداشت نویسی نداشتند، این روزها دست به قلم شده و در حوزه های مختلف به عنوان کارشناس و صاحب نظر به اظهار عقیده می پردازند و سعی می کنند تا از این فرصت نیز در راستای پیشبرد اهداف خود استفاده کنند.

بازار تبلیغات در فضای مجازی حسابی داغ است

بازار فضای مجازی و فعالیت در شبکه های اجتماعی داخلی و حتی غیرمجازها نیز حسابی داغ شده است و افراد نیز برای عقب نماندن از قافله از فرصت های موجود در این بخش نیز نهایت استفاده را می کنند.

از راه اندازی کمپین های مختلف تا ایجاد صفحات دوست داران و یا هواداران گرفته تا اظهار نظر در خصوص مسائل مختلف کشوری و استانی البته با نگاه کاملاً انتقادی از دیگر فعالیت های افرادی است که خود را برای رقابت در این زورآزمایی آماده می کنند.

در کنار این مهم گروه ها و جریان های سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا نیز در این روزها بیکار نبوده و اصلاح طلبان به دلیل حضور در بدنه اجرایی دولت از هر فرصت و امکانی برای دعوت از چهره های شاخص کشوری استفاده کرده و در لوای جلسات اداری نشست های سیاسی و گروهی خود را نیز سامان می دهند.

از سوی دیگر جریان اصولگرا نیز اکثریت خارج از بدنه اجرایی و مدیریتی دولت هستند نشست های خود برای شکل دادن گروه های مرجع و همچنین شناسایی افراد برای حضور در کارزار انتخابات را آغاز کرده اند و به همین دلیل با گذشت زمان بر شمار این نشست ها نیز افزوده می شود.

گذشت زمان تنور انتخابات مجلس شورای اسلامی در کردستان و سایر نقاط کشور را گرمتر می کند و به همین دلیل است که این روزها بخش زیادی از فعالیت های تبلیغاتی زیرپوست شهر در جریان است و در این میان افرادی اندک به دلیل توان مالی و یا قدرت مدیریتی می توانند تبلیغات آشکاری داشته باشند.

شناسه خبر : 23102

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به عملکرد رئیس جمهوری در یک سال گذشته/دکتر شبان شهیدی مؤدب

البته در هرگونه ارزیابی عملکرد رئیس‌ ‌جمهوری، شرایط متعددی را باید در نظر گرفت؛ از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =