خانه / سیاسی / کارگردان نمایشنامه خوانی «تجربه های اخیر» مطرح کرد : بی‌اعتقادی به خدا در غرب، دغدغه همه نویسندگان این کشورهاست .

کارگردان نمایشنامه خوانی «تجربه های اخیر» مطرح کرد : بی‌اعتقادی به خدا در غرب، دغدغه همه نویسندگان این کشورهاست .

کارگردان نمایشنامه‌خوانی «تجربه های اخیر»، بی‌اعتقادی به خدا را در غرب، دغدغه همه نویسندگان این کشورها دانست و گفت: عشق، تنهایی و مرگ در این اثر، حکایت از بی‌اعتقادی شهروندان غربی را می‌کند.

به گزارش خبرنگار ما ، امیر آژیرارشد صبح امروز در سلسله نشست‌های شنبه‌های خوانش و خوانش نمایشنامه «تجربه‌های اخیر» در تالار عروسکی مجتمع فرهنگی هنری امام رضا (ع) اظهار داشت: این نمایشنامه که توسط  «نادیا راس» و «جکوب ورن» نوشته شده است یک بار توسط امیر کوهستانی در تهران اجرا شد که من پس از تماشای آن و مطالعه چندباره این نمایشنامه، به علت روشن شدن ویژگی‌های بیشتر آن تصمیم گرفتم برای نمایشنامه‌خوانی، آن را با هنرمندان این تیم تمرین کنم.
وی با بیان اینکه داستان این نمایشنامه گذر زمان را با سرعتی غیر قابل وصف به مخاطبانش یادآوری می‌کند، افزود: در این نمایشنامه، مخاطب با یک دوره ۱۰۷ ساله مواجهه می‌شود که هر کدام از دیالوگ‌ها کوتاه و با فواصل طولانی یک تا چند ساله بیان می‌شوند و نکته جالب توجه آن، آغاز داستان از جنگ جهانی دوم تا ۲۰۱۴ و جامعه امروز غربی است.
آژیرارشد اضافه کرد: بی‌اعتقادی به خدا در این داستان از نکاتی است که نویسندگان غربی به عنوان یک دغدغه در جامعه خود از آن یاد می‌کنند و ویژگی‌هایی مانند عشق، مرگ و تنهایی مواردی است که در ۱۰۷ سال اشاره شده در نمایشنامه تجربه‌های اخیر از بی‌اعتقادی به خدا و بی‌تعهدی شهروندان غربی در زندگی مشترک خود نشأت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه نمی‌توان این نمایشنامه را در چارچوب نمایشنامه‌نویسی طبقه‌بندی کرد، گفت: شاید این داستان فقط به یک نقطه از جهان که جنگ جهانی دوم در آن رخ داده است اشاره کرده اما نگاهی جهان شمول دارد و برای همه کشورهای غربی که بی‌اعتقاد به خدا باشند می‌تواند رخ دهد.
در ادامه حسین وحدتی، عشق، مرگ و تنهایی را بی‌ارتباط با اعتقاد ندانست و گفت: همه این‌ها از اعتقاد شکل می‌گیرد و به عنوان مثال اگر فردی به وجود عشق اعتقاد نداشته باشد سراغش نمی‌رود.
وی مهم‌ترین نکته در نمایشنامه‌خوانی را درک درست کارگردان از نمایشنامه عنوان کرد و افزود: استفاده از میزانسن، موسیقی در نمایشنامه‌خوانی مهم است و بنابراین سواد و تجربه کارگردان را دچار چالش می‌اندازد.

شناسه خبر : 17785

این خبر رو هم ببینید

افشاگری فعال اماراتی: مخالفت با عادی سازی روابط در امارات ۱۰ سال حبس و جریمه سنگین دارد

یک فعال اماراتی فاش کرد طرفداران عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در کشور امارات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + هجده =