خانه / فرهنگی / کتاب «حماسه ی گیلگامیش کونترین به یتی کوردی» در اشنویه رونمایی شد

کتاب «حماسه ی گیلگامیش کونترین به یتی کوردی» در اشنویه رونمایی شد

آژانس خبری- تحلیلی زریان؛ کتاب «حماسه ی گیلگامیش کونترین به یتی کوردی» که توسط نویسنده اشنویه ای گرد آوری شده است، با حضور جمعی اصحاب فرهنگ و هنر در این شهر رونمایی شد.

به گزارش زریان «شاهرخ حسن زاده» که کتاب «حماسه ی گیلگامیش کونترین به یتی کوردی» را گردآوری کرده است، در مراسم رونمایی از این کتاب به خبرنگار کردپرس گفت: در این کتاب تلاش شده است با استفاده از نزدیک به ۱۰۰ منبع تاریخی و ادبی، تحقیقی جدی در باب حماسه گیلگامیش و محتوای تاریخی آن انجام گرفته است.
وی افزود: «حماسه گیلگامش» کهن ترین نوشته دست بشر است که تا به حال کشف شده است و این حماسه بر روی ۱۲ لوح گلی حک شده که در نینوا در کشور عراق پیدا شده است.
حسن زاده در پایان خاطر نشان کرد: این کتاب به زبان کُردی در ۱۳۵ صفحه توسط انتشارات هیوا مهاباد با تیراژ ۱۰۰۰ جلد به پاپ رسیده است.
«کریم رحیمی» رییس اداره فرهنگ و ارشاد اشنویه نیز در سخنانی در این مراسم، کتاب را بهترین و زنده ترین گفتار عنوان کرد و گفت: کتابی با چنین قدمتی را که یادگار گفتمان شیوا و فصیح نیاکان قومی را بیان برای آیندگان بیان می کند ستودنی خواند.
«علی رضا محمد نژاد» رییس شورای شهرستان اشنویه نیز در این مراسم ضمن تقدیر ازگردآورنده این کتاب، کتاب را بهترین یار هر کسی عنوان و گفت: همگی با خرید و استفاده از کتاب بتوانیم نویسنده را تشویق و تمجید به کارش نماییم.
در پایان این مراسم، کتاب «حماسه ی گیلگامیش کونترین به یتی کوردی» توسط «محمد حسن زاده» پدر گردآورنده کتاب و ماموستا «احمد نالوسی» پرده برداشته شد./

شناسه خبر : 4401

این خبر رو هم ببینید

شهرام ناظری؛کُردِ فردوسی خوان

سرویس فرهنگ و هنر- امروز، ۲۹ بهمن ماه، زاد روز هنرمندی مسلم، استادی نامی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 18 =