خانه / فرهنگی / کتاب «پەندی پیران و فەرموودەی ژیران»منتشر شد

کتاب «پەندی پیران و فەرموودەی ژیران»منتشر شد

آژانس خبری-تحلیلی کُرد نور؛ کتاب دوجلدی «پەندی پیران و فەرموودەی ژیران»، در برگیرنده ۷۵۰۰ ضرب المثل کردی گردآوری احمد بهرامی از سوی مرکز پژوهش-های کردستان شناسی دانشگاه دانشگاه کردستان منتشر و وارد بازار فرهنگ و ادب کردستان کرد.

به گزارش کُرد نور به نقل از کردپرس کتاب «پەندی پیران و فەرموودەی ژیران» یا فرهنگ پند و ضرب المثل کردی اثری ارزشمند از پژوهشگر تلاشگر کردستانی احمد بهرامی است که از سوی سوی مرکز پژوهش¬های کردستان شناسی دانشگاه دانشگاه کردستان به عنوان منبعی ویژه که به با دقت منظوم شده است در اختیار علاقمندان و فرهنگ دوستان قرار گرفت.
کتاب دوجلدی «پەندی پیران و فەرموودەی ژیران» ، ۷۵۰۰ ضرب المثل کردی را در بر گرفته و با دقّت تمام منظوم گردیده است. در این اثر ارزشمند در مقابل هر ضرب المثل، یک یا دو بیت شعر سروده شده، که معنی و مفهوم دقیق آنها را بیان می کند.
این اثر، نمایانگر گوشه‏ای از سخنان نغز گذشتگان بوده و خلاء موجود در کتابخانه‏های اهل فرهنگ و هنر و علاقمندان را پر خواهد نمود و همچون آینه‏ای شفّاف، زندگی گذشته و حال را نمایان می‏سازد.
این کتاب، ثمره ی کوشش بی‏وقفه‏ی ۳۲ ساله‏ی نویسنده و شاعر احمد بهرامی متخلّص به (ژاکاو) را نشان می‏دهد که توسط انتشارات دانشگاه کردستان و زیر نظر مرکز پژوهش¬های کردستان شناسی آن دانشگاه چاپ و در دسترس خوانندگان عزیز قرار گرفته و قرار است در آینده نزدیک طی مراسمی با حضور نویسنده و هیئت علمی این مرکز و اهالی فرهنگ و ادب کردستان رونمایی شود.
گفتنی است احمد بهرامی، در سال ۱۳۳۳ هجری شمسی در روستای سعدآباد مریوان به دنیا آمده و اکنون ساکن مریوان است و در کنار چندین دفتر و دیوان شعر، تاکنون هشت اثر منظوم کردی را برای کودکان چاپ و منتشر کرده است

شناسه خبر : 4385

این خبر رو هم ببینید

کمین دود غبارآلود سر راه جوانان / وفا رحیمی*

تفریحات ناسالم همچون قلیان کشیدن، پرسه در خیابان و پارک‌ها، چرخیدن در فضای مجازی، نزاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + پنج =