خانه / اجتماعی / کردستان با مشکل کم آبی دست و پنجه نرم می کند

کردستان با مشکل کم آبی دست و پنجه نرم می کند

سنندج – خبرگزاری مهر: نماینده مردم بیجار در مجلس شورای گفت: متاسفانه در حال حاضر کردستان با مشکل کم آبی دسته و پنجه نرم می کند و در حال حاضر ۷۰ روستای بیجار آب آشامیدنی ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد بیاتیان شامگاه دوشنبه در دومین جلسه شورای برنامه‌ ریزی استان کردستان که با حضور معاون نظارت و راهبردی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: در برخی از روستا های این شهرستان آب آشامیدنی آنها طوری است که حتی برای شستشو هم به درد نمی‌ خورد.
وی افزود: بالا بودن میانگین بارندگی‌ ها در کردستان نسبت به کشور نشانه ای بسیار خوب است ولی متاسفانه به دلایل مختلف استان با مشکل کم آبی در بسیاری از منطقه ها و روستاها رو به رو است و باید در کم ترین زمان ممکن مشکل آب کردستان حل شود.
نماینده مردم بیجار در مجلس بیان کرد: پروژه راه بیجار به همدان با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان  هنوز در حال اجراست و در صورت بهره‌ برداری از آن ضمن نزدیکی شهرستان بیجار به همدان از بسیاری هزینه‌ ها در زمینه حمل و نقل جلوگیری می شود.
بیاتیان یادآور شد: متاسفانه به دلیل مشکلات زیرساختی میزان مهاجرت در شهرستان بیجار افزایش یافته است، به گونه ‌ای که به منفی ۱۴ درصدی رشد جمعیت منجر شده و این زنگ خطری جدی برای این شهرستان و خود استان کردستان است.
وی گفت: بهره‌ مندی دو درصدی برخی از روستاهای این شهرستان از راه روستایی زیبنده کشور نیست و انتظار می رود با تخصیص اعتبارات راه های استان کردستان به وضعیت و شرایط بهتری دست پیدا کند.
 

شناسه خبر : 9105

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + ده =