خانه / فرهنگی / کردستان رتبه اول غذای سنتی کشور را کسب کرد

کردستان رتبه اول غذای سنتی کشور را کسب کرد

خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان از کسب رتبه اول غذای سنتی کشور توسط استان در نهمین جشنواره ملی آش ایرانی خبر داد.

رسول اشتودان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان به خبرنگار شبستان در سنندج گفت: با توجه به برگزاری نهمین دوره از جشنواره ملی آش ایرانی به میزبانی استان زنجان در اردیبهشت ماه امسال غرفه استان کردستان رتبه نخست را کسب کرد.
وی ادامه داد: در این جشنواره که از اعتبار بین المللی برخوردار است از میان ۳۰ استان و ۸۰ گروه شرکت کننده، استان کردستان رتبه اول را به خود اختصاص داد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان افزود: در مراسم معرفی برندگان که با حضور استاندار زنجان، فرماندار و معاون گردشگری کشور برگزار شد، تندیس ویژه جشنواره بعنوان رتبه نخست به گروه استان کردستان اهدا شد.
اشتودان اذعان کرد: علی رغم حضور ۳۰ گروه آش و نان سنتی از استان زنجان و سایر استانهای دیگر که سابقه حضور در نمایشگاه های کشوری و کسب عناوین برتر کشور را داشتند، این عنوان به استان کردستان رسید.
لازم بذکر است در استان کردستان غذاهای محلی از جمله ( کلانه ـ آش دوغ ـ کولیره ـ برساق و … ) تهیه و در فصول مختلف به گردشگران عرضه می شد.

شناسه خبر : 4891

این خبر رو هم ببینید

فیلم ساز کردستانی، سه جایزه اصلی جشنواره برزیل را از آن خود کرد

فیلم کوتاه تعدیل به کارگردانی کیوان سروری از تولیدات حوزه هنری استان کردستان سه جایزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − شش =