خانه / اجتماعی / کشف بزرگترین گور دسته جمعی در شنگال

کشف بزرگترین گور دسته جمعی در شنگال

پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ یک منبع آگاه در نیروهای پیشمرگ کرد روز دوشنبه از کشف یک گور دسته جمعی با ۲۸۸ جسد در شهر سنجار خبر داد

به گزارش زریان به نقل از ایرنا، به نوشته پایگاه خبری الیوم السابع، این منبع افزود: نیروهای پیشمرگ کرد این گور دسته جمعی را در شهر سنجار در ۵۲۰ کیلومتری بغداد کشف کردند.
 
پیشتر نیز مردم روستایی در شمال غرب موصل یک گور دسته جمعی با حدود ۱۲۰ جسد کشف کرده بودند.
 
این گور دسته جمعی با ۲۸۸ جسد مجهول الهویه بزرگترین گور دسته جمعی است که تاکنون در منطقه سنجار پس از آزاد سازی آن کشف شده است.
 
در حمله داعش به شهر سنجار عراق در سال ۲۰۱۴ بیش از ۵۰ هزار ایزدی ناگزیر به فرار از خانه و کاشانه خود شدند و این گروه تروریستی پس از اشغال شهر، مرتکب جنایت های هولناکی در آن شد.
 
گروهک تروریستی تکفیری داعش ازخرداد ماه سال گذشته تاکنون برخی مناطق را در عراق و سوریه به اشغال در آورده و طی این مدت جنایت های هولناکی را مرتکب شده است .
 
این گروهک تروریستی به ساکنان مناطق تحت اشغال خود اجازه خروج نمی دهد ، از آن ها به عنوان سپر انسانی در مقابل حملات نیروهای دولتی استفاده و با قوانین خود ساخته خود مشکلات زیادی برای آن ها ایجاد می کند.
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۱۴
 

شناسه خبر : 7107

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پانزده =